Kia 1140x190 1
Thumb 22c0210 001 Thumb 22c0210 008 Thumb 22c0210 009 Thumb 22c0210 010 Thumb 22c0210 007 Thumb 22c0210 006 Kia 1024x597 3 Thumb 22c0210 005 Thumb 22c0210 004 Thumb 22c0210 003 Thumb 22c0210 002

Exkluzívny Mercedes-AMG E 63 S Final Edition sa lúči ako sedan a kombi

Mercedes-AMG sa lúči s úspešným výkonnostne zameraným konštrukčným radom 213 finálnou edíciou Mercedes-AMG E 63 S Final Edition vo verzii sedan aj kombi. Prichádza s 4,0-litrovým motorom V8 biturbo s výkonom 450 kW (612 k) a variabilným pohonom všetkých kolies vrátane drift režimu. Značka tvrdí, že vďaka zušľachtenému vzhľadu a rozsiahlej sériovej výbave ponúka Final Edition jedinečnú kombináciu výkonu a luxusu.

Final Edition je k dispozícii výlučne vo farbe laku matná grafitová sivá magno. Aerodynamicky optimalizované 20-palcové kované disky AMG s dizajnom krížových lúčov, osústružené, v čiernej farbe a so žiarivo tónovaným čírym lakom, ako aj erb AMG na stĺpiku C a fólie na bokoch vozidla zdôrazňujú mimoriadne postavenie verzie Final Edition ako toho najlepšieho, čo "Éčko" ponúka.

K tomu sa pridáva balík AMG Night. Obsahuje množstvo exteriérových prvkov v lesklej čiernej farbe ako predný rozdeľovač prúdenia spojlera predného nárazníka AMG, vložky bočného obloženia prahov AMG, ozdobný prvok na predných blatníkoch, ozdobnú lištu línie bokov a lemovanie okien, telesá vonkajších zrkadiel či ozdobnú lištu spojlera zadného nárazníka AMG. Vhodným zakončením zadnej časti sú dve načierno pochrómované dvojité koncovky výfuku. Na želanie si možno objednať aj balíky dva balíky uhlíkových vlákien.

Osvetlenie okolia premieta logo značky AMG vedľa otvorených bočných dverí prostredníctvom techniky, ktorá využíva svetelné diódy. Okrem dizajnovej funkcie prináša aj praktickú funkciu -  vďaka dodatočnému osvetleniu bude nastupovanie a vystupovanie aj komfortnejšie a bezpečnejšie.

Prečítajte si tiež:

Nový Mercedes-Benz GLC oficiálne

Jedinečný dojem pokračuje aj v interiéri finálnej verzie Triedy E od AMG. So sedadlami AMG Performance ponúka špičkové bočné vedenie na dynamické jazdné manévre – v kombinácii s estetikou a komfortom. Všetky polohy sedenia vrátane bočníc sedadla možno elektricky nastavovať a dokonale si tak prispôsobiť sedadlá postave vodiča. Integrované vyhrievanie sedadiel sa aj pri nízkych teplotách čo najrýchlejšie postará o pohodlný pocit z jazdy. A čalúnenie v ušľachtilej koži napa AMG titánová sivá pearl/čierna so žltými kontrastnými ozdobnými švami zdôrazňuje športový charakter. Prístrojová doska a poťahy línií bokov z kože napa dodávajú interiéru ešte viac exkluzivity.

Volant AMG Performance v kombinácii čierna koža napa/mikrovlákno DINAMICA poskytuje pevné uchopenie na presné riadenie. Žlté kontrastné ozdobné švy farebne ladia s čalúnením. Sploštený tvar typický pre vozidlá AMG pochádza z motoristického športu a vyzdvihuje športový charakter kokpitu. Sériové tlačidlá AMG na volante umožňujú rýchle a presné ovládanie špecifických funkcií ovplyvňujúcich dynamiku jazdy, ako napríklad jazdné programy.

Ozdobné prvky AMG z uhlíkových vlákien obsahuje aj stredová konzola. Mimoriadnemu modelu Final Edition dodávajú charakter typický pre motoristický šport. Na stredovej konzole sa nachádza aj plaketa „AMG FINAL EDITION“ s potvrdením limitovanej ponuky "1 of 999".

Okrem toho získa každý zákazník na mieru ušitú interiérovú autoplachtu AMG s nápisom AMG E 63 FINAL EDITION vo farebnom odtieni zladenom s vozidlom.