Kia 1140x190
Thumb 01 man individual lion s Thumb 03 man individual lion s Thumb 04 man individual lion s Thumb 02 man individual lion s Thumb 05 man individual lion s Thumb 09 man individual lion s Thumb 07 man individual lion s Thumb 10  man individual lion s Thumb 12 man individual lion s Thumb 11 man individual lion s Thumb 06 man individual lion s Thumb 13 man individual lion s Thumb 14 man individual lion s Thumb 15 man individual lion s Thumb 16 man individual lion s Thumb 17 man individual lion s Thumb 18 man individual lion s

Emotívny vizuálny tuning od MAN

V roku 2021 uviedol MAN na trh luxusnú verziu ťahača z novej generácie truckov: TGX Individual Lion S. Od jesene 2022 výrobca ponúka exkluzívne modifikácie už aj pre stavebný model TGS. Fotogaléria obidvoch silákov je vskutku pôsobivá.

Originálne úpravy na kabíne aj v interiéri zaujali nielen vodičov a majiteľov firiem, ale tiež expertov na dizajn, a tak nečudo, že TGX Individual Lion S spolu s vanom TGE Individual Lion S získal ocenenie Red Dot Design Award. Teraz k ponuke luxusných vyhotovení modelov TGX a TGE pribudol aj TGS. Pravda, hviezdou flotily naďalej ostáva TGX Individual Lion S, ktorý si možno objednať iba s najväčšími kabínami GM alebo GX a so špičkovými motormi D38 s výkonom 540, 580 a 640 k, prípadne s najvýkonnejším motorom D26, ktorý generuje 520 k. Rovnakú možnosť zušľachtiť svoje vozidlo však majú už aj tí klienti, ktorí používajú vozidlá z radu MAN TGS v stavebnom sektore, lesníctve, pri preprave recyklovateľných materiálov alebo sú priaznivci expedičných off-roadov. Špeciálne prvky dizajnu a výbavy sú k dispozícii pre kabíny NN, TN a TM v kombinácii s novým 6-valcovým motorom D26 s výkonom 520 k. Novinkou sú laky Lion S Red a Lion S Black, ktoré môžu zákazníkov inšpirovať pri rozhodovaní o farbe ich trucku.

Na modeloch TGX Individual Lion S alebo TGS Individual Lion S priťahuje pozornosť elegantné vyhotovenie masky chladiča v čiernej farbe s chrómovými lamelami a červenými linkami (namiesto štandardného antracitovo sivého plastu), pôsobivá je aerodynamicky optimalizovaná slnečná clona. Aerodynamické kryty dlhých kabín TN, TM a GX sú zvýraznené červenou farbou pre vozidlá lakované na čierno alebo lesklou čiernou pre všetky ostatné farby. Kryty zrkadiel majú karbónový vzhľad a symbol leva. Oceľové ráfiky dostali lesklú čiernu povrchovú úpravu, hliníkové ráfiky sú vybavené ozdobnými krytmi kolies a matíc z nehrdzavejúcej ocele.

Interiér kabín MAN TGX a TGS s výbavou Individual Lion S je elegantný, komfortný, ale súčasne i robustný. Športový štýl umocňujú červené bezpečnostné pásy, červené prešívanie i aplikácie na multifunkčnom koženom volante, na otvoroch vetrania aj na poťahoch sedadiel s motívom leva. V modeli TGX má červené prešívanie i rohož na tuneli motora, k exkluzívnej výbave patrí emblém MAN Individual či reflexná vesta s logom Lion S. Po otvorení dverí sa na zemi vedľa kabíny premietne logo Lion S. A kto chce, môže spať na lôžku s posteľnou bielizňou v dizajne Lion S.

Voliteľným prvkom do dlhých kabín TN, TM a GX je televízor s plochou 22-palcovou obrazovkou nainštalovaný na bočnej stene. Vodič môže relaxovať na lôžku a programy si voliť pomocou diaľkového ovládača. Majitelia firiem, ktorí svojim šoférom doprajú ešte viac komfortu vo vozidlách MAN TGX, môžu využiť ďalšie opcie z ponuky MAN Individual. Napríklad namiesto horného lôžka objednať na zadnú stenu zostavu skriniek, v ktorej sú úložné priestory s objemom 1400 litrov alebo aj kuchynská výbava s mikrovlnkou a kávovarom.

Špeciálne úpravy modelov MAN TGS a TGX realizujú pracovníci strediska MAN Truck Modification v Mníchove a vo Wittlichu, resp. v budúcnosti ich budú robiť aj vo výrobnom závode v Krakove.