Continental 09 2020 1140x190

Elektromobil: Hrozí kvôli elektromobilom nedostatok elektriny a "blackout"? (VIDEO)

Okolo elektromobilov a elektromobility ako takej panuje veľa mýtov a povier. Jednou z častých otázok tiež je, či pri masovom rozšírení elektrických budeme mať ako spoločnosť dostatok elektriny. Hrozí nám v budúcnosti "blackout", za ktorý budú môcť elektrické autá?

Youtube kanál Elektromobil prináša video plné informácií a faktov, ktoré sa snaží uviesť veci na pravú mieru. Milan Bahna, ktorý za ním stojí už v minulosti avizoval, že sa bude venovať aj vyvracaniu mýtov. Toto je jeden z nich. Na videu vám vysvetlí, prečo to nie je pravda, v čom majú tieto teórie obrovské trhliny a ako zvládne bežná domácnosť odber energie pri súčasnom nabíjaní elektrického auta? Vyhodí vám pri domácom nabíjaní elektromobilu ističe alebo zhoria káble? :) Pozrite si video, mnohé dokáže objasniť a zároveň sa v krátkosti venuje aj dimenzovaniu distribučnej sústavy elektrickej energie.


Ak sa vám video páčilo, rastúcemu kanálu Elektromobil môžete dať like a odber. Do budúcna totiž plánuje mnohé zaujímavé témy. Okrem faktov a mýtov ohľadom elektromobility na ňom nájdete videá o jazdených, ale aj nových elektromobiloch. 

Odporúčame tiež:​

Opel Corsa-e: Elektromobil v tradičnom kabáte (VIDEOTEST)