Elektrické trucky Peterbilt a Kenworth

Na veľtrhu CES 2019 v Los Angeles vystavoval PACCAR svoje inovatívne nákladné vozidlá s elektrickým pohonom a vodíkovými palivovými článkami. 

Spoločnosť PACCAR sa zúčastnila veľtrhu CES 2019, ktorý sa každoročne v januári koná v Las Vegas a je jedným z najväčších svetových podujatí zameraných na posledné technologické inovácie. Vystavovala tri trucky s elektrickým pohonom: Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV majú energiu uloženú v batériách, kým Kenworth T680 získava elektrickú energiu pre pohon z vodíkových palivových článkov vyvinutých v spolupráci so spoločnosťou Toyota. Tieto nákladné vozidlá sú určené pre celý rad aplikácií a rôzne typy prevádzky, okrem iného na prepravu tovarov, dopravu v prístavoch a mestskú distribúciu.

Značky Kenworth, Peterbilt a DAF, ktoré patria do spoločnosti PACCAR, v spolupráci so zákazníkmi v Severnej Amerike a Európe už testujú v bežnej prevádzke vozidlá s elektrickým pohonom, ktoré využívajú energiu z batérií, resp. s vodíkovými palivovými článkami a takisto hybridné pohony. 

Kyle Quinn, technologický riaditeľ spoločnosti PACCAR, k účasti na veľtrhu poznamenal: „PACCAR investuje prostriedky do najnovších technológií v rámci celého portfólia svojich špičkových produktov a služieb. PACCAR Innovation Center v kalifornskom Silicon Valley zabezpečuje spoločnosti prístup k novým technológiám a zamestnáva talentovaných ľudí z celého sveta. A práve CES reprezentuje vynikajúce fórum na predvedenie technickej vyspelosti spoločnosti PACCAR.“