Continental 09 2020 1140x190
Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 1 Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 2 Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 3 Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 4 Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 5 Thumb mini elektrick  auticko od hyundai autozurnal.com 6

Elektrické autíčko Hyundai pomáha detským pacientom zvládať pobyt v nemocnici (VIDEO)

Hyundai nevyrába len "dospelé" autá rôznych tried a typov karosérie. Zaujímavým projektom je aj mini elektrické autíčko, inšpirované konceptom 45. Najnovšie video ukazuje, ako miniautomobil využíva technológiu Emotion Adaptive Vehicle Control (EAVC) na podporu mladých pacientov v detskej nemocnici SJD v Barcelone v Španielsku v rámci projektu „Little Big e-Motion“.

Video:


Video sleduje deň liečby malej pacientky v barcelonskej nemocnici SJD. Spočiatku má dievčatko obavy z liečby, ale jeho nový priateľ, mini elektromobil, čoskoro začne pracovať na tom, aby získalo odvahu a cítilo sa na liečbu emocionálne pripravenejšie.

Prečítajte si tiež:

Koncepty Hyundai predpovedali sériové modely. Tu sú najzaujímavejšie

EAVC je technológia založená na umelej inteligencii, ktorá optimalizuje prostredie vozidla na základe informácií z vozidla aj z vonkajšieho prostredia. Hyundai vyvíja túto technológiu novej generácie v rámci akademického výskumu spolu s Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Technológia EAVC monitoruje výraz tváre, srdcovú a dychovú frekvenciu vodiča a kombinuje tieto údaje s údajmi z vozidla vrátane rýchlosti, zrýchlenia, hluku a vibrácií. Táto technológia potom spracuje údaje využívajúce strojové učenie na optimalizáciu prostredia vozidla a aktívne riadi systémy vozidla, ako sú osvetlenie, klíma, hudba a automat na vonné látky. Jednoducho, snaží sa malým pacientom zlepšiť náladu a uľahčiť ťažké chvíle hospitalizácie v nemocnici.

Autíčko vyvíjal rovnaký tím, ktorý dohliadal na elektrický koncept "45". Hyundai daroval mini elektromobil nemocnici SJD v Barcelone, kde poslúži na "prevoz" mladých pacientov z nemocničného lôžka do ošetrovne, ktorá je pre mnohé deti značne stresujúca.

Znižuje úzkosť a stres, zlepšuje náladu

Mini EV vybavené technológiou EAVC interaguje so svojím mladým „vodičom“ prostredníctvom piatich kľúčových technológií: systém rozpoznávania emócií tváre, pás na kontrolu dýchania, snímač monitorovania srdcového rytmu, adaptívne osvetlenie Emotion a dávkovač vôní Emotion.

Systém rozpoznávania emócií tváre využíva kameru pred sedadlom na identifikáciu emócií dieťaťa v reálnom čase. Dýchací pás obopína telo a jeho vzduchové vrecká vyvíjajú jemný tlak, ktorý pomáha zmierňovať úzkosť a umožňujú stabilnejšie dýchanie, zatiaľ čo akcelerometer, snímač sledovania srdcového rytmu, meria srdcový rytmus a dychovú frekvenciu dieťaťa.

Adaptívne osvetlenie Emotion zobrazuje zelenú, žltú alebo červenú farbu, aby bolo možné farebne zobraziť emocionálny stav dieťaťa. Prístroj Emotion Adaptive Scent Dispenser rozprašuje vôňu na základe dýchania, aby pomohol vyčariť úsmev na tvári malých pacientov. Vozidlo tiež vytvára bubliny, aby oslávilo pokrok dieťaťa v liečbe.

Okrem poskytovania emočnej podpory mladým pacientom pomáha EAVC aj práci zdravotníckeho personálu v nemocnici tým, že ich informuje o emočnom stave mladých pacientov bez potreby fyzického kontaktu, čo je obzvlášť užitočné v ére COVID-19.