Continental 03 2020 jar b 1140x190 testy
Thumb enyaq iv odovzdavka 00001 1920x1281 Thumb enyaq iv odovzdavka 00003 1920x1282 Thumb enyaq iv odovzdavka 00006 1920x1281 Thumb enyaq iv odovzdavka 00005 1920x1281

Elektrická Škoda Enyaq už aj na Slovensku

Česká automobilka dosiahla míľnik na ceste k elektromobilite. Prvý rýdzi elektromobil začala už dodávať aj do našej predajnej siete.

Prvou jeho majiteľkou u nás sa stala pani Beatrix Galambošová, ktorá si ho objednala už prvý deň po zahájení predpredaja u autorizovaného predajcu AutoBors v obci Nový Život. Vybrala si model Enyaq iV 80 s interiérom eco Suite v elegantnej čiernej farbe. „Enyaq iV sa nám páčil už od svetovej premiéry 1. septembra minulého roka. Naživo úplne naplnil naše očakávania. Tešíme sa na prvé kilometre a dobrodružstvá, ktoré nás v ňom čakajú,“ priznala po prevzatí vozidla. Rozhodla sa tiež využívať aj praktický Wallbox, ktorý jej umožní prvý rýdzi elektromobil pohodlne dobíjať v domácej garáži.

S Wallboxom sme počítali od začiatku. Je to hlavne preto, že si dokážeme kontrolovať a manažovať nabíjanie podľa aktuálnej potreby a zároveň je to pre nás najpraktickejší variant. Pre domáce nabíjanie je to súčasne tá najlacnejšia a najefektívnejšia forma,“ dodala prvá majiteľka modelu ENYAQ iV na Slovensku. Keďže auto prebrala v deň svojich narodenín, radosť pani Galambošovej z nového auta bola o to väčšia.

Škoda Enyaq iV je prvým modelom značky spočívajúcim na novej modulárnej platforme MEB koncernu Volkswagen predurčenej výlučne pre elektromobily. Atraktívne elektrické SUV dosiahlo v bariérových testoch pasívnej bezpečnosti EuroNCAP najvyššie hodnotenie, v ochrane cestujúcich doteraz najlepší výsledok a získalo tiež špeciálnu cenu Red Dot Award  za nevšedný dizajn.