Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 2023   dacia spring extreme Thumb 2023   dacia spring extreme  2 Thumb 2023   dacia spring extreme  1

Dacia Spring Extreme: Nová výbava a konečne aj výkonnejší motor. Poznáme cenu

Počas autosalónu v Bruseli predstavila Dacia model Spring vo výbave Extreme s motorom ELECTRIC 65. Slovenské zastúpenie značky práve spustilo objednávky. Prví zákazníci dostanú takto vylepšený Spring už pred letom 2023. 

V rámci bruselského autosalónu Dacia predstavila Spring v novej výbave Extreme, ktorá dodáva modelu outdoorový charakter. Táto výbava sa tým pádom rozšírila už na štyri základné modely značky (Spring, Sandero, Duster a Jogger). Spring Extreme prichádza s úplne novou farbou "SlateBlue" a radom špecifických dizajnových prvkov, ako sú napr. medené akcenty na streche, krytoch bočných zrkadiel, nábojoch kolies a pod. Nechýba tiež pruhovanie s topografickým dizajnom na predných dverách a odkaz na charakteristický "šnorchel" modelu Duster umiestnený medzi dverami a prednými blatníkmi. Podobné odkazy nájdete aj v interiéri Springu, ktorý vďaka výbave Extreme vyzerá o čosi zaujímavejšie.

"Extreme" nahradí výbavu Expression, ktorú si doteraz vybralo 8 z 10 majiteľov modelu Spring. Cena takto vybavenej Dacie Spring je 21 500 eur. S uvedením novej výbavy Spring Extreme, Dacia po prvýkrát predstavuje aj úplne nový elektrický motor ELECTRIC 65 s vyšším výkonom (48 kW/ 65 k). Nový motor je k dispozícii len vo výbave Extreme, poskytuje samozrejme lepšiu dynamiku ako základný ELECTRIC 45 a výkonnejšiu rekuperáciu. Na stovku zrýchli za 13,7 s a maximálka je 125 km/h. Oproti "šprintu" slabšej verzie, ktorá z 0-100 km/h zrýchli za extrémnych 19,1 s, je výkonnejśí Spring oveľa svižnejší. Spring Extreme má dojazd 220 km v zmiešanom cykle WLTP a 305 km v mestskom cykle WLTP. Motor ELECTRIC 45 (33 kW/ 45 k) sa bude naďalej používať vo výbave Essential.

Kompletný cenník nájdete tu: Dacia Spring Extreme CENNÍK 2023

Spring Extreme s motorom ELECTRIC 65 je možné objednať na Slovensku za cenu 21500 € (bez doplnkovej výbavy). Objedávky Dacia spustilia 16. januára s prvými dodaniami pred letom.