Thumb daciarange Thumb dacia na lpg auta na lpg  autozurnal.com  2

Dacia opäť ponúka autá na LPG! Navyše mimoriadne výhodne

Dacia po "prestávke" opäť zavádza do dvojej ponuky modely Duster, Logan, Logan MCV a Sandero s pohonom na LPG, ktorý zaujíma mnohých slovenských motoristov. Za pohon LPG si pri Dustri s motorom 1,0 TCe 74 kw (100 koní) priplatíte len 400 eur. 

Prečítajte si tiež: 
Prehľad: Najdostupnejšie nové autá so štvorvalcovými motormi

Dacia na LPG

Dacia na LPG s overeným technickým základom

Ťahákom je nový motor 1.0 TCe, ktorý vychádza z osvedčenej jednotky 0,9 TCe. Motor sa osvedčil v reálnej prevádzke ako mimoriadne spoľahlivý. Existuje mnoho taxíkov, ktoré majú s týmto motorom niekoľko stovák tisíc kilometrov bez porúch. Nový motor 1,0 TCe si od predchodcu vzal nepriame vstrekovanie paliva, vďaka ktorému nepotrebuje filter pevných častíc. Nepriame vstrekovanie tiež zjednodušuje montáž na alternatívny pohon LPG. Dacia tiež tvrdí, že motor 1.0 TCe bol od začiatku vývoja konštruovaný aj na zástavbu pohonu LPG. Z toho vyplýva voľba konkrétnych komponentov a materiálov motora pre potreby spaľovania skvapalneného propán-butánu (LPG). Nízke prevádzkové náklady, technická robustnosť a spoľahlivosť motora 1,0 TCe a taktiež nižšie emisie sú výhodou tohto konkrétneho pohonu.

Vozidlá Dacia s pohonom LPG sú dvojpalivové a disponujú dvomi špecifickými systémami vstrekovania paliva, rovnako ako aj dvomi nádržami - jedna na benzín a jedna na LPG. Vďaka tomu je dojazd na jedno tankovanie až 1 000 km. Vodič môže kedykoľvek počas jazdy prepnúť pomocou prepínača na palubnej doske pohon z benzínu na LPG alebo naopak.

Nové výhody pohonu LPG za príplatok len 400 eur pozostávajú z: 

  • vyššieho krútiaceho momentu oproti konvenčnej verzii
  • nižších znečisťujúcich emisií (len 96% oxidu dusíku v porovnaní s dieselovými motorizáciami)
  • zníženej úrovne hluku (až 60 % v porovnaní s dieselovými motorizáciami)

Pri objednávke vozidla s pohonom LPG dostane zákazník záruku na 3 roky alebo 100 000 km a zimné pneumatiky zdarma.

Viac informácií o ponuke Dacia LPG nájdete na tomto odkaze.

Aktuálny cenník LPG modelov je dostupný TU.