Ben 2022 0049 f1 kampan bezbotas bannery 1140x190px sk 01mp 2
Thumb dacia jogger 65 Thumb dacia jogger 18 Thumb dacia jogger 64 Thumb dacia jogger 50 Thumb dacia jogger 81 Thumb dacia jogger 99 Thumb dacia jogger 312 Thumb dacia jogger 87 Thumb dacia jogger 608 Thumb dacia jogger extreme 24 Thumb dacia jogger extreme 87 Thumb dacia jogger extreme 84 Thumb dacia jogger extreme 765

Dacia Jogger bude ešte zaujímavejšia. Ponuku rozšíri kempingová verzia!

Ponuka Dacie Jogger sa má už čoskoro rozšíriť o špeciálnu, obytnú verziu vhodnú pre kempovanie a iné dobrodružné výlety. Pre magazín Auto Express to potvrdil produktový šéf Dacie.

Obytná, kempingová verzia Joggera tak určite príde. Zatiaľ však presne nevieme v akej forme. Môže ísť o špeciálny balík príslušenstva alebo dokonca samostatný, z fabriky prerobený "špeciál" s prekopanou kabínou. Druhá verzia by bola určite nákladnejšia, no nechajme sa prekvapiť. Praktický interiér Joggeru doslova vyzýva na podobnú prerábku a išlo by opäť o kráľa v pomere ceny/hodnoty v tejto konkrétnej kategórii vozidiel. 

Lionel Jaillet kempingovú verziu Joggera načrtol už vo februári. Modelová ponuka Joggeru mala byť podľa neho univerzálna, okrem 5- a 7-miestnej osobnej verzie dorazí v spomínanej špeciálnej obytnej verzii a v štádiu rozhodovania bola malá dodávka, úžitkové vozidlo, ktoré by nahradilo druhý a tretí rad sedadiel priestorom pre náklad. 

Teraz však pre Auto Express dodávkovú verziu vylúčil: „Predpisy kategórie N1 pre úžitkové vozidlá sú stále komplikovanejšie,“ povedal, „a my ich na Joggeri nevieme splniť. Úžitkový variant teda neplánujeme."

Potvrdil však príchod obytnej kempingovej verzie: „Ohľadom obytnej verzie.... Áno, pracujeme na nej. A mala by doraziť už čoskoro. Chceme zväčšiť rozsah outdoorových aktivít, pre ktoré sú naše autá vhodné a Jogger má na to správneho ducha.“

Na priamu otázku, či by bol obytný automobil samostatným modelom, alebo či inžinieri Dacie pracujú na balíku príslušenstva pre existujúci model, Jaillet odpovedal: „Nerozhodli sme sa, či to bude prostredníctvom príslušenstva alebo ako samostatný variant. Momentálne na tom pracujeme."

PS: V článku a v galérii nájdete štandardnú, osobnú verziu Joggeru. Vzhľad a detaily kemping verzie zatiaľ nepoznáme.