Hyundai 08 2020 i30 online 1140x190px
Thumb chevrolettraxt processed 640x420 Thumb 8716 large chevrolettraxt Thumb 8715 large chevrolettrax

Chverolet Trax – preoblečený Opel Mokka

Na jesennom autosalóne v Paríži Chverolet predstaví nové kompaktné SUV menom Trax, ktoré po technickej stránke vychádza z modelu Opel Mokka.  Do predaja  v Európe sa dostane na jar 2013.

„Trax umožní značke Chevrolet vstup do rastúceho segmentu malých SUV. Bude sa vyznačovať flexibilitou, nízkou spotrebou a ovládaním na úrovni osobného automobilu,“ povedala Susan Docherty, prezidentka a výkonná riaditeľka Chevrolet Europe.

Priestorom pre päť pasažierov a veľkým batožinovým priestorom plní Trax potreby zákazníkov vo vyše 140 krajinách. Malé SUV sa v Európe začne predávať  na jar roku 2013 a bude tak nasledovať po uvedení novej vlajkovej lode  Chevrolet  Malibu a veľmi očakávaného kombíka Cruze station wagon, ktoré prídu na trh ešte tento rok.

Novinku charakterizuje svalnatá karoséria, vyjadrujúca pevnosť a odolnosť jeho konštrukcie. Kým dizajn stavia na globálnom štylistickom jazyku značky  Chevrolet, v interiéri modelu Trax vraj nájdeme prvky obvyklé pre drahšie vozidlá.

Na prvý pohľad sa zdá, že Trax je vlastne preoblečený Opel Mokka, alebo minimálne jeho príbuzný, postavený na spoločnej platforme a využívajúci rovnakú techniku. Ak to tak bude (podrobnejšie informácie výrobca zverejní až pri premiére), tak malý terénny kompakt bude vlastne postavený na podvozku vychádzajúcom z Corsy a Merivy a ponúkne pomerne veľký kufor objemu vyše 500 l. Poháňať ho budú motory z už známych modelov Chevrolet. Na výber by mal byť pohon prednej nápravy aj všetkých 4 kolies.