Continental 09 2020 1140x190
Thumb 99 processed 640x420 Thumb 21497 large 99 Thumb 21496 large 911

Chevrolet ukázal jednoduchý hatchback pre masy

Nielen Dacia sa venuje výrobe cenovo dostupných a technicky ani dizajnovo nie príliš komplikovaných modelov. Podobné autá nájdeme aj v ponuke automobiliek omnoho zvučnejších mien.

Príkladom je Chevrolet, ktorý pre tento segment postavil malý päťdverový hatchback s názvom Onix. Zatiaľ sú k nemu dostupné iba základné informácie a jediná oficiálna fotografia. Debut novinky je naplánovaný na blížiaci sa autosalón v brazílskom Sao Paulo. Už teraz je však jasné, že Onix v našich končinách neuvidíme. Určený je prioritne pre Južnú Ameriku.

Zameranie na iné, ako európske trhy naznačuje aj dizajn. U nás sa Chevrolet chváli ostrými hranami a snahou, aby jeho modely vyzerali čo najdynamickejšie. Americký Onix charakterizujú skôr oblé línie. Netradičná je najmä predná časť s prudko stúpajúcou kapotou. Škoda, že sa zatiaľ nemôžeme pozrieť do interiéru. Výrobca avizuje, že hoci ide o auto vytvorené s ohľadom na priaznivú cenu, lepšie vybavené varianty dostanú aj multimediálny systém MyLink s dotykovým displejom na stredovej konzole.

Auto využíva platformu z modelu Opel Corsa D a v ponuke na brazílskom trhu bude s dvomi zážihovými motorizáciami, ktoré však dokážu spaľovať aj etanol (Flex Technlogy). Základný má objem 1.0 litra a dosahuje výkon 59 kW (80 k), silnejší s objemom 1.4 l produkuje 78 kW (106 k). Pre výkonnejší agregát je okrem štandardnej päťstupňovej manuálnej prevodovky, pripravený aj šesťstupňový automat.

Chevrolet plánuje nový Onix začať predávať v novembri tohto roku.