Continental 09 2020 1140x190
Thumb novy ford mondeo 2021 crossover autozurnal.com 1 Thumb novy ford mondeo 2021 crossover autozurnal.com 4 Thumb novy ford mondeo 2021 crossover autozurnal.com 2 Thumb novy ford mondeo 2021 crossover autozurnal.com 5 Thumb novy ford mondeo 2021 crossover autozurnal.com 3

Bude nový Ford Mondeo 2022 crossoverom? Unikli prvé zábery

Nové Mondeo už podľa všetkého nebude ako predtým. O tom, že Ford plánuje radikálnu zmenu jedného zo svojich najznámejších modelov sa šepká už dlhšie. Namiesto tradične poňatej karosérie typu sedan a kombi má byť nové Mondeo módnym crossoverom s plynule klesajúcou líniou strechy v štýle kupé. Radikálnymi zmenami prejde aj interiér.

Prečo tá zmena? Móda súčasnosti a najbližších rokov predpokladá ešte väčšiu obľúbenosť zvýšených áut typu crossover alebo SUV. Naopak, tradičné limuzíny a kombi strednej triedy sú čím ďalej viac na ústupe, nahrádzajú ich práve crossovery a SUV. Z pohľadu výrobcov áut je prispôsobenie sa trhu logické. Radikálnou zmenou má prejsť napr. aj Opel Insignia. V budúcej generácii by malo ísť o stredne veľký crossover. Podľa všetkého nebude sama. Magazín Cochespias získal "uniknuté" zábery nového Fordu, o ktorom tvrdí že ide o budúcu generáciu Mondea. Pripomíname, že vo väčšine prípadov prinášajú presné informácie. Je tak veľká šanca, že sa pozeráme na nové Mondeo s úplne iným kabátom ako doteraz.

Prečítajte si tiež:

Ford Mustang Mach-E na európskom trhu: Doba sa mení a Mustang tiež

Nový Ford Mondeo 2022 má byť zásadne iný

Cochespias aj na základe nových záberov maskovaného prototypu tvrdí, že nové Mondeo už nebude limuzínou a kombi strednej triedy, ale oblečie si kabát crossoveru. Hierarchicky by sa zaradil nad Kugu. Ešte stále je však otázkou, či by sa oba modely navzájom "nekanibalizovali" a či Mondeo do Európy vôbec dôjde. Na strane druhej, na európskom trhu ide o jedno z legendárnych mien Fordu a ten to vie využiť. Spomeňte si na novú Pumu alebo Mustang Mach-e. Ford prosto ikonické mená využívať vie a je jedno, že s predchodcom majú novinky málo spoločného. Navyše, doba crossoverom praje a tak by sa aj Mondeo v zmenenom kabáte mohlo uchytiť.

O to viac s radikálne zmenenou kabínou, taktiež v najmodernejšom štýle. Ak sa pozriete na prvé záber interiéru, uvidíte plne digitálne poňatie palubnej dosky s veľkým, horizontálne umiestneným displejom. Pravdepodobne pôjde dokonca o viac obrazoviek, umiestnených vedľa seba v štýle novej Hondy e.

Zvonku zaujmú tiež zapustené kľučky dverí podobne ako na novom Mustangu Mach-e. Pri pohľade zozadu je jasná aj plynule klesajúca línia strechy v štýle kupé, ktorá je dnešnou módou. Sme veľmi zvedaví, či sú zvesti o nástupcovi tradičného zástupcu strednej triedy naozaj pravdivé, aj keď všetko nasvedčuje tomu, že áno. Ford by mal nové Mondeo v plnej kráse ukázať už v roku 2021.

Zdroj a foto: CocheSpias@IG