Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb bmwx2 2 Thumb bmwx2 1 Thumb bmwx2 4 Thumb bmwx2 5 Thumb bmwx2 6 Thumb bmwx2 7 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb bmwx2 8 Thumb bmwx2 10 Thumb bmwx2 11 Thumb bmwx2 12 Thumb bmwx2 13 Thumb bmwx2 14 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb bmwx2 15

BMW X2: Lepšie než sme očakávali

Nové BMW X2 je naozaj nové. Nie je to facelift, nie je to nová verzia, ale úplne nový model v produktovom portfóliu z Mníchova.

Je logické, že v dobe, keď tretinu predajov s autami tvoria SUV a Crossovery BMW rozširuje svoje portfólio práve na tomto poli. Mal som možnosť ho staticky vidieť na dílerskej prezentácii za zatvorenými dverami a potom aj na svetovej výstavnej premiére na autosalóne v Detroite. Samozrejme, že som nezaváhal, keď prišla možnosť konečne sa na ňom aj povoziť. Nie som žiadne špáradlo, 183cm a 90kg (všetko v ramenách :D), a tak som bol zvedavý, či a ako mi auto sadne do ruky. 

BMW X2 je auto pre ľudí, ktorí sa v ňom vozia 90% sami. Ich revírom je mesto a preto nepotrebujú veľké auto. Žijú aktívny život, denne bojujú o parkovacie miesto pred robotou alebo pred domovo. V lepšom prípade majú vlastnú garáž, no aj v tej nie je miesta nazvyš. A najmä, za každodennými povinnosťami sa chcú voziť štýlovo a odmeniť sa za každodennú námahu.

Aj ja som mal som možnosť preštrikovať sa v obedňajšej bratislavskej premávke, zobral som ho za mesto prevetrať na Pezinskú Babu a samozrejme nechýbalo ani parkovanie na prvú šupu v hotelovej podzemnej garáži, kde toho miesta fakt nebolo veľa. Vyskúšal som si aj všetky jazdné režimy. 

Keďže všetko podstatné o aute sa dozviete z video vstupov nižšie, ktoré sú len prvou ochutnávkou pred reálnym testom. Ten bude nasledovať v marci.  Zároveň ospravedlňte zníženú kvalitu zvuku. Skúšali sme novú techniku a zvuk sme trochu prepálili.  

Po prvých kilometroch musím povedať, že BMW X2 ma presvedčilo. Malo všetko, čo mám na tejto značke rád. Istota z riadenia v zákrutách pod plynom, dynamika motora a rýchlosť automatickej prevodovky. Ale aj plachtenie mestom v „ecopro“ režime v štýle efficiency. Auto sme mali asi so všetkým, čo bolo v cenníku a mohlo by ešte viac zvýrazniť jeho športového ducha. Nechýbali športové sedačky v ktorých si nájde správnu polohu určite každý, M športový volant s hrubším vencom a pádlami na radenie, naozaj silný dieselový motor, osemstupňový automat a xDrive. Prvý dojem je zatiaľ veľmi dobrý. V mojich očiach je to zvýšený a praktickejší 5-dverový hatchback, silno šoférsky orientovaný, čo je dobré.