Vw id4 04 2021 1140x190
Thumb bmw ix cena autozurnal.com 19 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 1 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 3 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 2 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 4 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 5 Vw caddy 03 2021 1024x597 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 6 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 7 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 8 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 10 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 9 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 11 Vw caddy 03 2021 1024x597 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 12 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 13 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 14 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 15 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 16 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 17 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 18 Vw caddy 03 2021 1024x597 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 19 Thumb bmw ix cena autozurnal.com 20

BMW iX už dostalo prvé európske ceny ceny. V ponuke bude v dvoch verziách

Plne elektrický crossover BMW iX príde na trh koncom roka 2021. Značka zverejnila prvé ceny pre vybrané trhy. 

Model BMW iX sa momentálne nachádza vo finálnej fáze sériového vývoja. BMW iX v druhej polovici roka 2021 začnú vyrábať v závode BMW v meste Dingolfing a bude novou technologickou vlajkovou loďou značky. Vybrané trhy poznajú už aj ceny. V Nemecku bude model BMW iX xDrive40 dostupný od 77 300 eur, model BMW iX xDrive50 štartuje od 98 000 eur. Na slovenskej stránke BMW svieti pri modeli iX cena od 78 555 eur, pôjde o verziu xDrive40. Kompletný cenník zatiaľ nepoznáme.

„Dali sme sľub a podľa tohto sľubu aj postupujeme: model BMW iX sa začne predávať koncom tohto roka v dvoch verziách — BMW iX xDrive40 a BMW iX xDrive50,” vraví Pieter Nota, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za zákazníkov, značky a predaj. „Ceny pre Nemecko sme už nastavili. Napríklad model BMW iX xDrive40 štartuje na cene 77 300 eur, čo je na úrovni porovnateľného BMW X5 s konvenčným spaľovacím motorom. Navyše naši zákazníci dostanú niekoľko benefitov v podobe ponuky funkcií vozidiel, ktoré si môžu stiahnuť v priebehu jeho užívania a popri tom získajú aj bezproblémový a mimoriadne na zákazníka zameraný proces konfigurácie s na mieru vytvorenými produktmi a službami.”

Veľkosťou podobné ako X5 a X6

BMW iX má dĺžku a šírku porovnateľnú s aktuálnym modelom BMW X5, pričom výška a klesajúca línia strechy sú zhodné s BMW X6. Veľkosť diskov kolies pripomína BMW X7. Centrom prednej časti je výrazná a vertikálne tvarovaná maska chladiča. Keďže elektrický pohon modelu BMW iX potrebuje iba malé množstvo chladiaceho vzduchu, maska chladiča je úplne zakrytá. Jej úloha je v tomto prípade čisto digitálna a nachádzajú sa tu funkcie informačného panelu. Za priehľadnými panelmi sa nachádzajú zapracované kamerové technológie, radarové funkcie a mnohé ďalšie snímače.

Medzi inovatívne prvky dizajnu exteriéru modelu BMW iX patria aj najužšie predné svetlomety použité na sériovo vyrábanom modeli značky BMW, zapustené kľučky dverí (vyskočia po stlačení tlačidla), bezrámové bočné dvere, veko batožinového priestoru bez kĺbov rozprestierajúce sa po celej zadnej časti a mimoriadne úzke zadné svetlá.

Odporúčame:

Prvé oficiálne zábery nového BMW i4 2021

Značka sľubuje mimoriadnu mieru vnútorného priestoru, mix vysoko kvalitných materiálov, novo vyvinuté sedadlá so zabudovanými opierkami hlavy a obrovské panoramatické strešné okno poskytujú všetkým piatim sedadlám v kabíne modelu BMW iX nádych luxusu a maximálneho pohodlia. Usporiadanie interiéru je prísne minimalistické.

BMW iX má elektrický pohon s poriadnou dávkou výkonu

Elektrické motory modelu BMW iX sú, rovnako ako výkonová elektronika, technológia nabíjania a vysokonapäťové batérie, produktom piatej generácie technológie BMW eDrive. BMW iX sa bude od začiatku predaja dodávať vo dvoch verziách. V BMW iX xDrive50 dosahuje elektrický pohon všetkých kolies výkon 370 kW (500 k) a umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km/h za menej ako 5 sekúnd. Podľa normy WLTP sa dostane do vzdialenosti až 600 kilometrov. V BMW iX xDrive40 má výkon 240 kW (viac ako 300 k) a šprint z 0 na 100 km/h stihne za čosi viac ako 6 sekúnd. Podľa normy WLTP presahuje jej dojazd hranicu 400 kilometrov. BMW iX xDrive50 si kombinovane podľa WLTP vypýta menej ako 21 kWh/100 km, model BMW iX xDrive40 spotrebuje menej ako 20 kWh/100 km.

Nová technológia nabíjania umožňuje rýchle nabíjanie modelu BMW iX striedavým prúdom s vysokým nabíjacím výkonom. Napríklad do vysokonapäťových batérií modelu BMW iX xDrive50 môže tiecť aj 200 kW. To znamená, že za desať minút sa dojazd vozidla zvýši o viac ako 120 km. Maximálna nabíjacia kapacita modelu BMW iX xDrive40 je 150 kW, takže pripojenie vozidla na rýchlu nabíjačku na desať minút znamená dosť energie na ďalších 90 km. V oboch modeloch sa vysokonapäťové batérie nabijú z 10 na 80 percent plnej kapacity za menej ako 40 minút.

Batérie použité v BMW iX tvoria súčasť dlhodobého životného cyklu a umožňujú mimoriadne vysokú mieru recyklácie. Energia použitá na výrobu jednotlivých článkov batérií a celej vysokonapäťovej batérie pochádza čisto iba z obnoviteľných zdrojov. BMW iX tiež dosahuje na svoju triedu skvelú aerodynamiku s koeficientom odporu karosérie (Cd) s hodnotou iba 0,25.