Continental 09 2020 1140x190
Thumb bmw a mercedes vystava konkurencnych modelov autozurnal.com 3 Thumb bmw a mercedes vystava konkurencnych modelov autozurnal.com 4 Thumb bmw a mercedes vystava konkurencnych modelov autozurnal.com 2 Thumb bmw a mercedes vystava konkurencnych modelov autozurnal.com 1

BMW a Mercedes-Benz držia spolu. Odvekí rivali vzájomne vystavujú nové modely

Mercedes-Benz a BMW sú odvekými konkurentmi v prémiovom segmente. V ťažkých časoch však značky ukázali solidaritu a ťahajú za jeden povraz. Vo vlastných showroomoch vystavujú navzájom konkurenčné modely. V mníchovskej pobočke Mercedesu-Benz si svoje miestečko našlo BMW iX3. V ten istý deň sa v BMW Welte objavuje konkurenčný Mercedes-Benz EQC.

Video:


Vzájomným vystavením vytvárajú obaja konkurenti viditeľný znak solidarity. Signál v obzvlášť zložitých dobách priťahuje pozornosť ďaleko za hranicami hlavného mesta Bavorska a stáva sa súčasťou celonárodnej nemeckej kampane na sociálnych sieťach Mercedes-Benz a BMW.

„V tomto mimoriadnom roku je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, aby sme ako spoločnosť držali spolu. Preto tento rok venujeme výstavu nášho ikonického adventného kalendára mníchovskej iniciatíve „Nakupuj lokálne“ a preukazujeme tak vzájomnú solidaritu a lokálnu angažovanosť v meste. Obzvlášť nás teší, že sa nám túto myšlienku podarilo zrealizovať v spontánnom dialógu s našimi kolegami z BMW, aby sme prostredníctvom tejto predvianočnej spolupráce pomohli prilákať ďalšiu pozornosť. Srdečne vítame BMW v našej mníchovskej pobočke a sme radi, že môžeme byť hosťom v BMW Welt,“ uviedol Ulrich Kowalewski, obchodný riaditeľ osobných vozidiel a vanov značky Mercedes-Benz v Bavorsku.

„V súčasnosti je súdržnosť dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Sme preto radi, že si BMW iX3 našlo miesto v adventnom kalendári pobočky Mercedes-Benz v Mníchove, a ako hosť BMW Welt srdečne vítame Mercedes-Benz EQC 400,“ povedal Helmut Käs, vedúci BMW Welt a dodal: „Touto prekvapivou výmenou vozidiel chceme povzbudiť ľudí, aby sa pozastavili a premýšľali, signalizovali solidaritu a upriamili pozornosť našich návštevníkov na iniciatívu zameranú na podporu lokálnych a regionálnych spoločností.“

Už po 18-krát sa presklená fasáda pobočky Mercedes-Benz v Mníchove v predvianočnom období mení na nadrozmerný adventný kalendár. V predchádzajúcich rokoch sa každý deň predstavoval iný model Mercedes-Benz. Tento rok pobočka vďaka pozitívnym skúsenostiam s mníchovskou iniciatívou „Nakupuj lokálne“ venovala aj svoj dnes už ikonický adventný kalendár heslu iniciatívy „Držíme spolu“. To poskytlo spoločnostiam z Mníchova a okolia možnosť stať sa súčasťou dnes už kultového adventného kalendára vo „výkladnej skrini“ pobočky Mercedes-Benz. Pobočka uvoľní miesto v adventnom kalendári pre 24 spoločností a skombinuje ich s vhodnými vozidlami. Adventný kalendár je orientovaný v smere na Donnersbergerbrücke a je tak viditeľný už zďaleka na jednej z hlavných dopravných tepien v Mníchove, cez ktorú denne prejde okolo 180 000 vozidiel.

Zdroj: TI Mercedes-Benz