Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb poslane5 lores3 Thumb mitsu p fialkova 1 Thumb mitsu p fialkova 3 Thumb mitsu p fialkova 2 Thumb mitsu p fialkova 4 Thumb mitsu p fialkova 5 Thumb mitsu p fialkova 6 Thumb mitsu p fialkova 7 Thumb mitsu p fialkova 8 Thumb mitsu p fialkova 9 Thumb mitsu p fialkova 10 Thumb mitsu p fialkova 11 Thumb mitsu p fialkova 12 Thumb mitsu p fialkova 13 Thumb mitsu p fialkova 14

Biatlonistka Paulína Fialková ambasádorkou Mitsubishi

M Motors SK - výhradný dovozca vozidiel Mitsubishi do 3,5 t - je už tretiu sezónu oficiálnym partnerom úspešnej slovenskej biatlonistky Paulíny Fialkovej.

Paulina Fialková je rodáčkou z Čierneho Baloga a členkou klubu VSC Dukla Banská Bystrica. Počas svojej doterajšej športovej kariéry už stihla reprezentovať Slovensko na ZOH 2014 v Soči a 2018 v PyeongChangu. Zároveň je jedinou Slovenkou s kompletnou medailovou zbierkou zo Svetovej Univerziády v Osrblí (2015). K 3 medailám z Osrblia pridala aj striebro z ME v Ťumene (2016). K jej doteraz najväčším úspechom patria o. i. aj umiestnenia vo Svetovom pohári, kde získala striebornú medailu v Ťumeni (2018), obsadila 5. miesto vo švédskom  Ostersunde (2017) a vo fínskom Kontiolahti (2017) a 6. miesto v stíhacích pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu (2016). Zatiaľ najlepší výkon svojej kariery v rámci OH dosiahla na ZOH 2018 v kórejskom PyeongChangu, kde vo vytrvalostných pretekoch na 15 km obsadila 5. miesto. V lete 2018 sa navyše stala majsterkou sveta v šprinte v letnom biatlone na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave. Sezóna 2018/2019, v ktorej zaznamenala celkom 6 pódiových umiestnení a v ktorej pridala aj 5. miesto na MS vo švédskom Õstersunde, bola doposiaľ jej najúspešnejšia, pričom vo finále sa stala šiestou najlepšou ženou sveta. Paulína je aj majiteľkou prestížneho ocenenia Slovenka roka 2019 v kategórii šport.

Ambasádorka Mitsubishi na Slovensku nám o pokračovaní spolupráce so značkou Mitsubishi povedala: „Uplynulú sezónu som na tréningy a preteky používala plug-in hybridný Mitsubishi Outlander PHEV 2.0 MIVEC, ktorý plne vyhovoval mojim potrebám vďaka špičkovému pohonu všetkých kolies S-AWC, veľkému vnútornému priestoru aj ohľaduplnosti voči životnému prostrediu. Keďže obľubujem nové veci aj nové výzvy na život s  touto „električkou“, ktorú som nazvala „Pajlander“, som si rýchlo zvykla. Aj preto som sa rozhodla zostať verná tejto revolučnej technológii, iba ju vymeniť za novšiu sofistikovanejšiu a prepracovanejšiu verziu Mitsubishi Outlander PHEV 2.4 MIVEC.“

„A aký je život s plug-in-om?

...je iný, ako život s “bežným” autom.

Zásadný rozdiel je v tom, že ho treba nielen tankovať, ale aj dobíjať. Keď sa nechystám na dlhšiu cestu a presúvam sa len medzi tréningom a domovom, resp. nešoférujem viac ako 50 km, tak si užívam prijemne tichú čisto elektrickú jazdu. Veľmi ma baví a aj preto som si zvykla “kalkulovať” trasu tak, aby som nabíjala čo najviac. Bežne dobíjam doma v Balogu a v Dukle BB... Keď nie je poruke obyčajná zásuvka (z nej treba dobíjať asi 4-5 hodín, podľa zostatku kapacity batérie), využívam verejné nabíjacie stanice v nákupných centrách alebo na čerpacích staniciach. Môj pajlander má tú výhodu, že na rýchlonabíjačke sa dokáže za 20 minút dobiť na 80% kapacity batérie a tak môžem pokračovať v ceste na elektrinu.

Skrátka, elektrická jazda je návyková a môj Pajlander ju má veľmi rád a preferuje ju za každých okolností, aj keď mu už došla energia v batérii, vždy sa na elektrinu rozbieha, spaľovacím motorom si elektrinu sám vyrába, rád rekuperuje... Jednoducho máme v tomto smere na svet rovnaký pohlaď a preto si v našom “vzťahu” vzájomne vychádzame maximálne v ústrety...": uzatvára biatlonistka Paulína Fialková, ambasádorka Mitsubishi Motors na Slovensku.

Adrián Markusek, Country Manager M Motors SK s.r.o. hodnotí dlhoročnú spoluprácu s elitnou biatlonistkou takto: „Teší ma, že si náš plug-in hybridný Outlander Paulínku natoľko získal, že sa rozhodla jazdiť v ňom aj v budúcej sezóne. Na nedávnych Zimných Olympijských hrách v PyeongChangu pred očami celého sveta ukázala, že sa nikdy netreba vzdávať a že žiadny boj nie je vopred prehraný. Pre celé Slovensko ale aj svet sa stala symbolom odhodlania, vytrvalosti a odvahy postaviť sa čelom každej situácii. Také sú aj vozidlá Mitsubishi povestné svojou spoľahlivosťou, húževnatosťou a japonskou kvalitou spracovania. Mitsubishi má navyše v motoristickom športe bohatú históriu. Na konte má doposiaľ neprekonaných 12 víťazstiev v extrémne náročnej Rally Dakar aj popredné umiestnenia v MS v rely. V žilách slovenskej biatlonovej hviezdy a v DNA značky Mitsubishi kolujú rovnaké ingrediencie: vytrvalosť, precíznosť, športový duch a zmysel pre fair play. Naša vlajková loď Outlander PHEV je pre nás pomyselným štvrtým diamantom tak ako aj naša ambasádorka, o ktorej bezpečnú a spoľahlivú prepravu sa postaráme aj v budúcej sezóne.“

Mitsubishi Outlander PHEV je prvým plug-in hybridným SUV na svete s elektrickým pohonom 4x4. Ponúka veľkorysý vnútorný priestor, jazdnú dynamiku elektrického pohonu, vysokú bezpečnosť a moderné technológie. Predstavuje unikátnu kombináciu 2 elektromotorov poháňajúcich prednú a zadnú nápravu a benzínového motora s generátorom. Vďaka tomu dokáže jazdiť úsporne a ekologicky v meste a súčasne dosahuje kombinovaný dojazd vyše 800 km.

Nový Outlander PHEV 2.4 MIVEC má množstvo technologických vylepšení vrátane modernizovaného operačného systému PHEV, dáva celkový výkon 165 kW/224 k a spotrebuje v priemere od 2 l/100 km. Poháňacia sústava obsahuje inteligentný systém jazdných režimov – čisto elektrickej jazdy s dojazdom 45 km (podľa WLTP), 54 km (podľa NEDC) resp. 57 km v meste (podľa WLTP), sériového generátorom podporovaného a paralelného výkonného hybridného pohonu. Outlander PHEV je unikátny aj tým, že poskytuje možnosť bežného aj rýchleho dobíjania. Kombinuje vynikajúce jazdné vlastnosti s užívateľskými výhodami veľkého SUV. K dispozícii má aj aplikáciu Mitsubishi Remote Control (Android, Apple iOS) pre sledovanie stavu vozidla (svetlá, dvere, nabíjanie), časovač nabíjania, ovládanie a časovač vyhrievania či chladenie kabíny.

Výrobca poskytuje na nové vozidlo 5-ročnú záruku alebo do najazdenia 100.000 km, na  batériu 8 rokov resp. 160.000 km. Na akumulátor dáva záruku nabitia na minimálnu kapacitu 70% po dobu 8 rokov alebo 160.000 km.