Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 1 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 11 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 2 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 4 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 3 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 5 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 6 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 8 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 7 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 9 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 10 Thumb benzina nove cerpacie stanice autozurnal.com 1

Benzina otvorí do konca roka ďalších 7 až 9 čerpačiek

Českým aj slovenským motoristom dôverne známa sieť čerpacích staníc Benzina sa vracia po dlhých 15 rokoch na Slovensko. Prvou čerpacou stanicou otvorenou v apríli v Malackách to len začalo. Do konca roka plánuje Benzina otvoriť ešte ďalších 7 až 9 predajných miest, prevažne na Západnom Slovensku. Postupne sa bude rozširovať na celé územie našej krajiny. 

Rozširovanie plánuje buď skupovaním už existujúcich menších aj väčších prevádzkovateľov čerpacích staníc, ale plánuje aj stavať úplne nové pumpy doslova na zelenej lúke. 


Nové čerpacie stanice plánované do konca roka otvorí v Holiciach pri Dunajskej Strede, v Senci, Lužiankach pri Nitre, Šuranoch, Tesárskych Mlyňanoch, Šelpiciach pri Trnave a v Strečne. Rovnakým tempom sa chce Benzina rozširovať aj na ďalšom území Slovenska v nasledujúcich rokoch. To znamená, že ročne plánuje otvoriť cca 10 nových čerpacích staníc. Slovenským motoristom chce ponúknuť najvyššiu úroveň svojich produktov a kvalitných služieb aké poznáme z Českej republiky a ktoré z Benziny urobili na domácom trhu jednotku s takmer štvrtinovým podielom. 

S rozvíjajúcou sa sieťou bude postupne zavádzať aj vlastné produkty populárne v Českej republike, ako napríklad tankovacie karty, ktoré klientom umožňujú šetriť peniaze na každom litry paliva a firmám zase mať prehľad o nákladoch na tankovanie. 


Prostredníctvom mobilných aplikácii budete môcť zase tankovať alebo kompletne obslúžiť umývaciu linku. Od otvorenia brány, cez voľbu programu až po platbu. Bez toho aby ste museli vystúpiť z auta. Cez aplikáciu si budete vedieť tiež na diaľku pozrieť koľko áut čaká na umytie. 

Ponuka Benziny je založená na dvoch základných produktových líniách palív Efecta a Verva (vysokovýkonné palivá), pričom už aj základné palivá  Efecta  sú aditívované. 


Palivá sú jednou stránkou biznisu čerpacích staníc, druhou je ponuka rýchleho občerstvenia pod značkou Stop Café. Na Benzine nájdete od chutnej kávy cez obľúbený hot dog až po tradičnú českú sviečkovú. Benzina tiež ponúka vlastné energetické nápoje Verva a ľadovú kávu. 

V budúcnosti aj vodík! 

Veľmi zaujímavá je tiež stratégia rozširovania ponuky alternatívnych palív na čerpacích staniciach českej spoločnosti. Okrem klasiky ako je benzín a nafta už dnes môžete čerpať aj LPG a CNG. V súvislosti s plánovaným rozvojom elektromobility Benzina plánuje v priestoroch svojich čerpacích staníc vybudovať aj rýchlo nabíjacie stojany pre elektromobility. Aby majitelia elektromobilov trávili čas potrebný pre  nabíjanie práve na jej čerpačkách. 

Budúci rok chce spoločnosť Unipetrol ako najväčší domáci producent vodíka otvoriť v Českej republike dokonca až 3 plniace stanice na vodík. Do siedmich rokov by vraj mohli mať Česi až 7 plniacich staníc na vodík. 

Kto stojí za spoločnosťou Benzina? 

Spoločnosť Benzina je pôvodná česká distribučná sieť pohonných hmôt a motorových palív, ktorej hlavným akcionárom je jediná rafinérska a petrochemická spoločnosť v Českej republike Unipetrol, patriaca zase do medzinárodného koncernu PKN Orlen.