Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb audi bmw mercedes benz autozurnal.com  4 Thumb audi bmw mercedes benz autozurnal.com  1 Thumb audi bmw mercedes benz autozurnal.com  3 Thumb audi bmw mercedes benz autozurnal.com  6 Thumb audi bmw mercedes benz autozurnal.com  2

Audi, BMW a Mercedes-Benz sa spoja kvôli technológiam budúcnosti

Prednedávnom motoristickým svetom zarezonovala správa o spojení odvekých rivalov BMW a Mercedes-Benz. Veľkí konkurenti majú spolupracovať pri vývoji systémov autonómnej jazdy. Do tretice sa pripája tretia prémiová nemecká značka. Trio spolupráce odvekých konkurentov bude kompletné.

Po podpísaní dohody značky BMW a Mercedes-Benz poznamenali, že spolupráca je otvorená a nepriamo tak pozvali aj iné značky a technologických partnerov. Zástupcovia spoločností podpísali dohodu o dlhodobej spolupráci, ktorá sa zameria na vývoj novej generácie technológií pre asistenčné systémy, automatizovanú jazdu na diaľniciach a automatizované parkovanie (všetko do úrovne SAE 4). Ďalej sú plánované ďalšie rokovania s cieľom rozšíriť spoluprácu na vyššiu úroveň automatizácie v mestských oblastiach a v centrách miest. Značka Audi by podľa magazínu Wirtschaftswoche mala oznámiť vstup do partnerstva už o pár týždňov na autosalóne vo Frankfurte.

audi bmw mercedes-benz
Mnohých bude zaujímať, ako na tom bude značka Volkswagen, keďže Audi patrí práve pod krídla koncernu Volkswagen Group. VW však nedávno oznámil spoluprácu pri vývoji systémov autonómnej jazdy s americkým Ford Motor. Podľa Wirtschaftswoche bude táto spolupráca pokračovať.