Vw multivan 12 2021 1140x190
Thumb 24j Thumb 22j Thumb 23j Thumb 21j

Aplikácia dovolí zaplatiť za benzín cez displej auta

Nechať si natankovať palivo obsluhou na čerpacej stanici nie je nič nové. Šoféri automobilov značiek Jaguar a Land Rover budú môcť zaplatiť za benzín alebo naftu bez toho, aby vystúpili spoza volantu.

Holding Jaguar Land Rover sa spojil so spoločnosťou Shell a do svojich modelov začal inštalovať aplikáciu Fill Up & Go. Aplikácia je súčasťou multimediálneho systému.

Stačí sledovať pokyny na dotykovom displeji a môžete zaplatiť  alebo zbierať vernostné body priamo z auta. Doklad o zaplatení vám aplikácia ukáže na displeji a pošle e-mailom. Samotnú platbu zabezpečí rozhranie PayPall alebo Apple Pay. Neskôr pribudne ešte Android Pay.

Všetko sú to takzvané digitálne peňaženky, ktoré umožňujú platiť bezkontaktne, cez počítač, ale aj cez prenosné zariadenia (smartfón, notebook,...). Dôležité je, zaregistrovať sa v niektorej z digitálnych peňaženiek, zadať údaje o svojich platobných či debetných kartách a mať na bankovom účte dostatok prostriedkov.

Jaguar zatiaľ vyskúša aplikáciu Fill Up & Go iba na britskom trhu. Slováci si musia počkať, pretože služby Apple Pay ani Android Pay u nás ešte nie sú dostupné. Podobne sú na tom aj ďalšie európske krajiny.

Len čo sa digitálne peňaženky Apple a Android rozšíria, Jaguar nainštaluje Fill Up & Go aj do ďalších áut. Napríklad zákazníci z USA sa aplikácie dočkajú v priebehu tohto roka.

Krátka rozcvička alebo prechádzka počas čerpania pohonných hmôt často príde vhod. Vývojári však tvrdia, že platba priamo z auta má množstvo výhod. Napríklad rodič nemusí opustiť svoje dieťa, kým zaplatí v predajni. Prípadne ho nemusí odpútať a vybrať z detskej sedačky.

Prvoradé je samozrejme pohodlie a preto Jaguar Land Rover v budúcnosti ponúkne možnosť platiť priamo z auta aj v sieťach rýchleho občerstvenia.