Vw limited 1140x190  1
Thumb alfaromeomilano Thumb alfaromeomilano3 Thumb alfaromeomilano1 Thumb alfaromeomilano2 Thumb luigidomenichelli Thumb stefanocereda Thumb domenicobagnasco

Alfa Romeo Milano v záverečnej fáze vývoja

V skúšobnom areáli Balocco sa nová Alfa Romeo Milano prebúdza k životu. Premiéru bude mať 10 apríla. Pôjde o malý mestský crossover segmentu B, hierarchicky sa teda zaradí pod Alfu Romeo Tonale.

Posledné dolaďovanie modelu Milano, prvého 100 % elektrického veľkosériového automobilu značky, prebieha pod odborným vedením tímu talianskych inžinierov, ktorý zohral hlavnú rolu pri predchádzajúcich výnimočných projektoch značky Alfa Romeo. Záverečné testy prebiehajú v skúšobnom areáli Balocco koncernu Stellantis, vybudovanom v 60. rokoch dvadsiateho storočia na strategickom mieste, na polceste medzi mestami Miláno a Turín, sídlami značiek Alfa Romeo a FIAT. Skúšobný areál so svojimi 27 traťami s rozličným charakterom a povrchom poskytuje podmienky na testovanie a overovanie jazdnej dynamiky a komfortu.

Testovací tím, ktorý vedie Domenico Bagnasco, sa podieľa na overovaní a detailnom vyladení jazdných vlastností, ktoré musia zodpovedať charakteru značky Alfa Romeo. Po technickej stránke bude Milano súrodencom nového Fiatu 600e alebo Jeepu Avenger.

 Domenico v minulosti participoval na vývoji legendárnych športových automobilov Alfa Romeo, manifestujúcich športový charakter a poskytujúcich mimoriadny pôžitok z jazdy ako legendárny osemvalcový športový model 8C, fascinujúce ľahké kupé a spider 4C, limitovaná Giulia GTA a mnoho ďalších.

Prečítajte si tiež:

Vzhľad najmenšej Alfa Romeo Milano 2024 "unikol" cez infotainment systém

Tím sa sústredil na špecificke vyladenie podvozka – geometrie, pruženia a tlmičov koncernovej platformy. Značka tvrdí, že v spolupráci s bezprostredným a presným riadením umožňuje podvozok rýchle prejazdy zákrutami s vysokou úrovňou priľnavosti.

Celý projekt vedie Stefano Cereda – známa kapacita vývoja Alfa Romeo. V minulosti viedol vývoj naftových motorov pre projekt Giorgio (Giulia a Stelvio). Pred tým, ako Stefano s hrdosťou prevzal manažovanie projektu Milano, mal na starosti vývoj pohonu plug-in hybrid pre Tonale.

Technický vývoj modelu Milano vedie Luigi Domenichelli, skúsený taliansky inžinier, ktorého úlohou je integrovať a overiť všetky subsystémy vozidla z hľadiska výkonu, životnosti a komfortu.