Slovmas gumy baner 10 2020 1140x190
Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 18 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 12 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 11 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 14 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 15 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 13 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 16 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 17 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 18 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 19 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 20 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 21 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 22 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 23 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 24 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 1 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 2 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 3 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 4 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb 23 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 6 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 5 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 7 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 8 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 10 Thumb alfa romeo giulia gta a gtam autozurnal.com 9

Alfa Romeo Giulia GTA a GTAm: Legenda sa vracia!

Alfa Romeo nás na svoju veľkú ženevskú premiéru lákala... Nanešťastie, beštiálnu najrýchlejšiu Alfu Romeo Giulia GTA a GTAm naživo vidieť nemôžeme. Ide totiž vzhľadom aj použitou technikou o majstrovské dielo, ktoré hravo predčí aj skvelú Giuliu Quadrifoglio...Posúďte sami.

Prečítajte si tiež: 
Alfa Romeo Giulia a Stelvio dobiehajú technologické manko


Alfe rýchla Giulia QV (Quadrifoglio Verde) nestačí, prichádza s ešte ostrejším a nabrúsenejším modelom GTA (Gran Turismo Alleggerita) a GTAm ("m" ako "modificata"). Čertovská kombinácia sýtej červenej a čiernej farby sa k nej dokonale hodí, toto je totiž majstrovské dielo na kolesách, akých tu v dnešnej dobe veľa niet. Už tak rýchlu vrcholnú Giuliu povýšili na ešte vyššiu úroveň. 

Giulia GTA a GTAm rozbúši srdce

A tá to dáva okato a extrovertne najavo. Pozrite sa na jej vzhľad. Aj keď základné tvary Giulie (ktoré mimochodom vôbec nestarnú) poznáme, GTA a GTAm povyšujú rozšírené rozchody kolies vpredu aj vzadu o 50 mm proti Giulii QV. S tým idú ruka v ruke rozšírené blatníky, ktoré jej dávajú ešte rozkročenejší postoj.

Odporúčame:

Motor Alfa Romeo V6 Busso: Umelecké dielo umrelo s konštruktérom
 


Predný nárazník má väčšie nasávacie otvory a aktívny splitter, v tom zadnom je masívny difúzor a dva oválne kanóny výfukovej sústavy, umiestnené centrálne. Všimnite si šialene široké zadné pneumatiky 20-palcových kolies, toto auto sa zapáči každému. Celok korunuje veľký zadný spojler verzie GTAm, ktorý dáva spomenúť na staré dobré časy... Mimochodom GTAm oproti GTA pridáva namiesto zadných sedačiek bezpečnostný rám, šesťbodové bezpečnostné pásy, zadné sklá z plexiskla a ďalšie vychytávky pre ešte nekompromisnejší šoférsky zážitok.

Ruke v ruke s dizajnom ide aj technika pod kapotou, ktorú Taliani ešte väčšmi povýšili. Základom GTA a GTAm je oproti QV odľahčenie o 100 kg. Rozšírenia zadných blatníkov sú karbónové, rovnako ako hnací hriadeľ alebo časť predného nárazníka. Hliníková je kapota, mnohé diely motora a jeho príslušenstva a tiež zavesenie kolies.  Podvozok je preladený k väčším zážitkom na cestách a na pretekárskych okruhoch. Modifikovali pružiny, tlmiče, stabilizátory a tiež geometriu kolies. GTA a GTAm sú tuhšie ako model Quadrifoglio Verde. Vďaka odľahčeniu sa má hmotnosť GTA pohybovať okolo cifry 1520 kg. Brzdy sú karbón-keramické.

Odporúčame:

TEST Alfa Romeo Giulia Veloce Ti: Šoférska nirvána
 

Špičkový biturbobenzínový motor V6 s objemom 2,9 l, ktorý má korene vo Ferrari, dostal decentnú porciu sily navyše. Produkuje o 22 kW (30 k) viac ako Giulia QV, spolu ponúka teraz až 397 kW (540 k). Vďaka tomu zrýchlia Giulie GTA a GTAm na stovku zhodne za šialených 3,6 s, samozrejme s funkciou kontrolovaného štartu (launch control). Svoj potenciál dáva špičková pohonná jednotka najavo prostredníctvom titánového výfukového systému od špecialistu, firmy Akrapovič. O zvukový orchester bude zjavne postarané.  

Táto špecialitka vznikne v počte len 500 kusov, a to spolu pre verzie GTA a GTAm. Cenu zatiaľ Taliani neuverejnili. Budúci majitelia dostanú k autu pretekársku prilbu Bell a kombinézu, rukavice a topánky značky Alpinestars. Zároveň budú schopnosti Alfy Romeo Giulia GTA a GTAm môcť vyskúšať v exkluzívnej akadémii rýchlej jazdy, Alfa Romeo Driving Academy.  

Výber z videoarchívu: