Honda 06 2020 1140x190 jazz
Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 26 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 21 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 22 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 20 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 23 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 24 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 25 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 9 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 7 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 8 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 11 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 12 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 10 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 15 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 17 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 16 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 18 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 19 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 1 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 2 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 3 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 4 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 5 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 6 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 13 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 14 Vw 06 2020 1024x597 t cross Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 27 Thumb alfa romeo giulia stelvio my 2020 autozurnal 28

Alfa Romeo Giulia a Stelvio 2020: Dostala novú elektroniku a infotainment

Alfa Romeo Giulia a Stelvio modelového roka 2020 prinášajú vylepšenia tam, kde to najviac potrebovali. Spolu s krásnym dizajnom a špičkovými jazdnými vlastnosťami sú lepšie než kedykoľvek predtým.

Prečítajte si tiež: 
TEST Alfa Romeo Giulia Veloce Ti: Šoférska nirvána

Giulia 2020
Len pred pár dňami sme vám priniesli test Alfy Romeo Giulia Veloce Ti, ale ešte vo verzii pred modernizáciou. Teraz sme vyskúšali emotívneho zástupcu strednej triedy po vylepšení, a to po boku väčšieho SUV brata Stelvio.

Giulia a Stelvio platia za šoférsky skvelé autá s krásnym, uhladeným dizajnom. Takto to vedie snáď len Taliani. Napriek nesporným kvalitám v určitých oblastiach za konkurenciou zaostávali. Alfa Romeo na tom zapracovala a prináša modernizovanú Giuliu a Stelvio, ktoré sa pýšia novým infotainmentom a multimediálnym systémom s intuitívnejším ovládaním a dostali vylepšené asistenčné systémy na čele s autonómnym riadením 2. stupňa . Okrem toho pribudli kvalitnejšie materiály v atraktívnejších kombináciách a úplne nové farebné prevedenia karosérie. Vonkajší vzhľad ostal bezo zmien. Zmenili sa výbavové stupne, základom pre Giuliu je Super, nechýba biznis verzia pre fleetových zákazníkov , Ti a nasledujú športové verzie Sprint, Veloce a Veloce Ti. 

Prečítajte si tiež: 
Alfa Romeo bude škrtať. GTV ani 8C nebudú, prídu však nové SUV


Stelvio bude odstupné vo výbavách Super, Business, Ti, Sprint a Veloce. Na Quadrifoglio oboch vynovených verzií si počkamé do decembra 2019.


Modernizované duo Giulia a Stelvio prináša evolučné zlepšenia v troch oblastiach spojenia človeka a stroja: technológie, autonómne riadenie a konektivita. Pred vodičom medzi budíkmi je nový veľký farebný TFT displej s uhlopriečkou 7 palcov, ktorý má prepracované, logickejšie zobrazenie a zobrazuje viac informácii. Centrálny displej multimediálneho systému s uhlopriečkou 8,8 palcov sa dočkal výraznej modernizácie. Po novom je dotykový, má nové rozloženie so špičkovou grafikou a celkovo modernejšie poňatie. Užívateľské rozhranie sa zjavne inšpirovalo v BMW, čo nemusí byť vôbec na škodu. Rozdelené je na jednotlivé podskupiny. Aj naďalej môžete infotainment ovládať otočným ovládačom vedľa voliča prevodovky, no zároveň aj dotykom. Nechýba podpora Apple CarPlay™ a Android Auto™.


Prostredníctvom nového stupňa konektivity môže majiteľ ovládať niektoré funkcie auta na diaľku, ako napr. zamykanie/odomykanie, zablikanie svetlami, a to cez aplikáciu, smarthodinky alebo cez asistentov Alexa a Google Home. Taktiež môžete mapovať pohyb auta alebo si dopredu poslať destináciu do navigácie. 

Asistenčné systémy dorovnávajú najmodernejších zástupcov triedy. Alfa adoptovala autonómne riadenie druhého stupňa. Vie udržiavať vozidlo v jazdnom pruhu a spolu s adaptívnym tempomatom a čítaním dopravných značiek dokáže prispôsobiť rýchlosť, zastaviť a následne sa rozbehnúť. Bohužiaľ, systém nevie prispôsobiť rýchlosť mapovým podkladom tak, ako niektorí konkurenti a funguje len do rýchlosti 145 km/h. Vo väčšine krajín to stačí, okrem Nemecka.

Giulia aj Stelvio dostali kvôli modernizácii asistenčných systémov kapacitný, dotykový volant ako napr. najnovší VW Passat. Reaguje na dotyk, nie na pohyb. Stačí, ak máte na volante prsty a mozog auta vie, že ste v centre diania. Celok sa tak stal lepším a komfortnejším autom na dlhé trasy. Alfa tvrdí, že pri Giulii a Stelviu nemusíte "riešiť", či chcete radosť z jazdy a špičkovú ovládateľnosť alebo komfort a pohodu na palube na dlhých trasách. Modernizované verzie s vylepšenými systémami vám poskytnú oboje. 

Stelvio a Giulia po boku legendárnych "starých rodičov". 

Evolučnou zmenou prešiel aj interiér. Základné tvary ostali totožné so "staršími" modelmi, no pribudli nové, kvalitnejšie materiály a kombinácie materiálov. Alfa Romeo si veľmi dala záležať na prémiovom pocite s odkazom na taliansku dizajnérsku školu, okrem toho je samozrejmosťou atraktívny dizajn, výrazné farebné kombinácie a spolupráca s tradičnými talianskymi firmami pri návrhu sedadiel, materiálov a celkovom dojme interiéru. Nechýba špičková koža a Alcantara, kovové detaily a karbónové obklady. Veľmi veľa plôch interiéru je obšitých kožou a taktiež nový volič prevodovky, ktorý pôsobí kvalitnejším dojmom.

Alfa Romeo stavala na základoch modelu pred modernizáciou a zapracovala na veciach, ktoré jej niektorí vyčítali. Kokpit vás dostane prémiovou atmosférou a prepracovanými, kvalitnými materiálmi spolu s atraktívnym, športovým vzhľadom. Palec hore.

Podvozkom a jazdnými vlastnosťami ostávajú naďalej na špici triedy a najmä Giuliu považujeme celkovo za jedno z najšoférskejších áut trhu. Tu nebolo treba nič vylepšovať, vyladený podvozok pánmi konštruktérmi funguje skvele a dodáva vysokú mieru ovládateľnosti, gripu a stability, a to aj pri vysokých rýchlostiach a v zákrutách.


Ponuka motorov ostáva rovnaká ako pred technologickou modernizáciou modelového roka 2020. Základom je 2,0 l turbobenzín s výkonom 200 koní a 2,2 l turbodiesel s výkonom 136 koní (tento iba pre Giuliu). Silnejšie naftové srdcia zastupuje rovnaký motor s výkonom 160 (dieselový základ pre Stelvio, pohon zadných kolies) a 190 koní. Vrcholné športové verzie Giulie Veloce a Veloce Ti charakterizuje pohon 4x4 a silný dvojlitrový turbobenzín s výkonom 280 koní a turbodiesel 2,2 l s výkonom 210 koní. Rovnaké pohonné jednotky ponúkne Stelvio vo verzii Veloce. Samozrejmosťou sú športové doplnky exteriéru a interiéru. Štandardom pre všetky motorizácie je 8-stupňový automat s hydrodynamickým meničom.

Modernizované Alfy Romeo Giulia a Stelvio budú u dílerov značky dostupné začiatkom roka 2020.