Vw tiguan 11 2021 1140x190

Alfa Giulia dostane techniku Maserati

Už o 3 týždne má debutovať nová športová limuzína strednej triedy Alfa Romeo.

Talianska automobilka chce vystúpiť z tmy a vrátiť sa na niekdajšie výslnie. Pomôcť jej v tom má dlho očakávaný sedan, ktorý má nahradiť už dávno nevyrábanú Alfu 156. Bude mať vraj karosériu príťažlivých tvarov a techniku od prémiovej športovej značky Maserati. Od nej má prevziať platformu Giorgio, ktorú vyvinuli technici Maserati, klasickú poháňaciu koncepciu (motor vpredu, pohon zadných kolies) a úplne novú generáciu 4- a 6-valcových motorov, ktoré majú poháňať aj pripravované športovo-úžitkové modely Alfa Romeo.

Alfa Giulia bude vraj väčšia než Trojkové BMW a menšia než Päťkové BMW. Poháňať ju má spočiatku 4-valcový motor 1.8 biturbo výkonu 220 kW/300 k odvádzajúci krútiaci moment 400 Nm, ktorý mu má udeliť akceleráciu z 0 na 100 km/h za 6 s a elektronicky obmedzenú najvyššiu rýchlosť 245 km/h.

Vedúci predstavitelia milánskej automobilky tvrdia, že sa poučili z chýb minulosti a novými vozidlami mienia vstúpiť do prvej ligy. Teda medzi značky Audi, BMW a Mercedes-Benz. Alfa má nato predpoklady, lebo napriek dramaticky prepadnutému odbytu stále požíva medzi motoristami nehynúci imidž.