Thumb 01  actros na trasport automobilov Thumb 03 actros na trasport automobilov Thumb 02 actros na trasport automobilov Thumb 05 actros na trasport automobilov Thumb 06 actros na trasport automobilov Thumb 04 actros na trasport automobilov

Actros na prepravu áut v mierke 1:18

Tento pohľad zrejme poteší všetkých fanúšikov modelov áut a úžitkových vozidiel: Mercedes-Benz po prvýkrát predstavuje prepravník automobilov v mierke 1:18. 

V oblasti modelov úžitkových vozidiel dlhodobo prevládal formát v mierke 1:50. Najnovšie však Mercedes-Benz prvýkrát predstavil prepravník automobilov v mierke 1:18, ktorý vyvinul v spolupráci s renomovaným výrobcom modelov NZG. Zostavu tvorí model nového ťahača Actros GigaSpace a náves pre transport osobných áut. Súprava meria 113 cm a má hmotnosť 10 kg. 

Zvonka nový Actros spoznáte podľa kamerovému systému MirrorCam, ktorý nahradil vonkajšie spätné zrkadlá. Interiér aj exteriér modelu sú vypracované do najmenšieho detailu. Dvere i predná maska sa dajú otvárať, pôsobivá je tiež sklopná kabína, ktorá umožňuje pozrieť si motor. Hviezdu na maske chladiča aj v interiéri možno rozsvietiť. Vozidlo je vyrobené podľa originálu pomocou metódy CAD (computer-aided design) a skladá sa z 59 zinkových, 225 plastových, resp. 10 leptaných komponentov. Okrem toho konštruktéri použili 154 skrutiek, čapov a iných drobných dielcov. 

K trucku Actros patrí 96,5 cm dlhý, 13,7 cm široký a 22,5 cm vysoký prepravník osobných áut. Má všetky špecifické prvky originálu a odvezie šesť modelov osobných áut Mercedes-Benz (tiež v mierke 1:18), ktorých je bohatá ponuka. Vývoj návesu trval desať mesiacov. Pozostáva z 500 samostatných dielcov (z nich 167 je zo zinku, 80 plastových a 32 leptaných) a 225 skrutiek, čapov a iných malých súčiastok. Platformy a nakladacie rampy sú vyrobené z hodnotného kovu – vrátane typickej dierkovanej štruktúry. Všetky pohyblivé časti modelu fungujú ako na reálnom vozidle. Dokonca aj ovládacie páky rámp a páky na strednej náprave sú verne napodobnené a chránené snímateľnými krytmi.
Model ťahača Actros a náves určený na prepravu automobilov sa dodávajú ako kompletná zostava alebo jednotlivo. Náves sa vďaka priloženej súprave na prestavbu dá pripojiť aj k predchádzajúcemu modelu Actros.