29451 suv runout online carousel crossland 1140x190
Thumb wtcc japan 01t processed 640x420 Thumb 21680 large wtcc tarquini jpn 5 Thumb 21679 large wtcc  c5 a1ampi c3 b3ni Thumb 21678 large wtcc oriola race1 jpn 24 Thumb 21677 large wtcc monteiro jpn 30 Thumb 21676 large wtcc macdowall race1 jpn 25 29451 suv runout online mokka 1024x597 Thumb 21675 large wtcc japan 01t Thumb 21674 large wtcc japan 01 Thumb 21673 large wtcc huff jpn 9 Thumb 21672 large wtcc coronel jpn 80

WTCC: Chevrolet má tituly isté

Stajňa Chevrolet má za sebou úspešný víkend. V jednom z dvoch pretekov na japonskom okruhu v Suzuke vybojovali jej jazdci trojité víťazstvo a definitívne jej zabezpečili oba majstrovské tituly.

Rozhodujúce body do hodnotenia značiek nazbierali továrenskí jazdci Chevrolet už v sobotu. V nedeľu triumf  tejto stajne spečatili Rob Huff, Alain Menu a Yvan Muller trojitým víťazstvom v prvých pretekoch. Jeden z nich sa stane majstrom sveta aj v hodnotení jazdcov. Všetci ostatní kandidáti už totiž posledný víkend stratili aj čisto matematickú šancu na majstrovský titul.

Neočakávaným víťazom druhých pretekov sa stal Talian Stefano D´Aste, ktorý využil najvýhodnejšiu pozíciu na štarte a po 26 kolách prešiel v aute BMW 320 TC cieľovú čiaru ako prvý. Po ešte prekvapujúcejšom prvom triumfe na Salzburgringu to bolo jeho druhé víťazstvo sezóny. Dôvod na oslavu mal však aj na druhom mieste figurujúci dorastenec Pepe Oriola. Jeho otec mal z úspechu 18-ročného syna obrovskú radosť. Lebo aj bývalý šampión Gabriele Tarquini skončil až za ním. Pepe pritom útok Taliana očakával. „Stále som sa pozeral do spätného zrkadla, kedy sa ma pokúsi predbehnúť. Gabriele bol veľmi rýchly a bolo ťažké držať ho v šachu“, priznal mladučký Oriola v cieli. „Prísť pred ním do cieľa ma napĺňa obrovskou radosťou. Boli to jedny z mojich najlepších pretekov. Posledné víkendy neboli pre mňa veľmi úspešné, nazbieral dom málo bodov. Teraz sa šťastie opäť vrátilo na moju stranu. Budem bojovať až do konca o titul najlepšieho súkromného jazdca“, dodal. Kandidáti na majstrovský titul medzi továrenskými jazdcami Huf, Menu a Muller obsadili v Suzuke štvrté, piate a šieste miesto.

Príjemné prekvapenie pripravila motoristickým športovým fanúšikom Honda. Tiago Monteiro a jeho nový Civic majú totiž za sebou prvý ostrý víkend a už v ňom nazbierali prvé majstrovské body. „Som spokojný s pokrokom, ktorý sa nám podaril počas prvého pretekárskeho víkendu. Nebolo to jednoduché, lebo sme nemali žiadne referenčné dáta“, vyznal sa Monteiro po pretekoch, v ktorých obsadil 9. a 10. miesto. „Miesta v prvej desiatke sú úžasné výsledky pre Hondu a tím JAS. To je však iba začiatok, lebo Civic má ešte veľký potenciál. Máme dobré vyhliadky. Už teraz sa teším na preteky v Číne“, dokončil Monteiro.

Štyri podujatia pred záverom sezóny majú Huff a Muller v priebežnom hodnotení šampionátu WTCC rovnaký počet bodov. O všetkom sa teda zrejme rozhodne až v záverečných pretekoch sezóny na okruhu v Macao.

3. SEAT 532

Najbližšie preteky svetového šampionátu WTCC budú 2. – 4. novembra na okruhu pri Šanghaji v Číne.