Continental couple 05 2020 1140x190
Thumb 1 vyleps eny  rad daily Thumb 02 vyleps eny  rad daily edited 1 Thumb 04 vyleps eny  rad daily edited 1 Thumb 03 vyleps eny  rad daily Thumb 05 vyleps eny  rad daily Thumb 06 vyleps eny  rad daily edited 1 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb 07 vyleps eny  rad daily Thumb 08 vyleps eny  rad daily

Výrazne inovovaný modelový rad Daily

Začiatkom apríla predstavila spoločnosť IVECO výrazne inovovaný rad Daily, ktorý sprevádza slogan „Zmeňte perspektívu svojho biznisu“.

Súčasný rad Daily uviedol výrobca na jar roku 2016. Pri ďalšom evolučnom procese sa výskum a vývoj zameral hlavne na najmodernejšie prvky aktívnej bezpečnosti, asistenčné systémy, konektivitu a nový level služieb. Dôkladne inovovaný model sa predstavil médiám začiatkom apríla v priestoroch CNH Industrial Village v talianskom Turíne. Podujatie bolo prvým stretnutím s novinármi aj pre Gerrita Marxa, prezidenta divízie úžitkových a špeciálnych vozidiel značky IVECO (na snímke). 

Výrobca prezentuje nové Daily ako úžitkové vozidlo, ktoré „zmení perspektívu vášho podnikania“. Faktom je, že prichádzajúci model disponuje kompletnou paletou vyspelých ,asistenčných systémov, aby sa vodič mohol plne sústrediť na prácu, ktorá si vyžaduje vysokú úroveň multitaskingu – špeciálne pri nasadení v mestskom prostredí. Vylepšený je tiež komfort za volantom, výrobca posunul konektivitu na novú úroveň a otvára svet služieb, ktoré sú presne prispôsobené tomu, ako zákazníci používajú vozidlo.  

Nové Daily je prvým vozidlom vo svojom segmente, ktoré spĺňa požiadavky emisných noriem Euro 6D/Temp a prináša udržateľnosť spolu s vyšším výkonom a nižšou spotrebou paliva. Motor F1A s objemom 2,3 litra je teraz k dispozícii vo verziách homologizovaných pre ľahké aj ťažké verzie s výkonom od 116 do 156 k. Väčší 3,0-litrový F1C poskytuje tri úrovne výkonu: 160, 180 a 210 k, resp. verziu Natural Power na stlačený zemný plyn (CNG). 

Čo sa týka najnovších prvkov aktívnej bezpečnosti a asistenčných systémov, tu je heslovite ich prehľad: Elektrická parkovacia brzda, ktorá sa automaticky aktivuje pri zaparkovaní a deaktivuje pri rozjazde, rozšírený systém núdzového brzdenia a City Brake PRO, funkcia Queue Assist (odbremeňuje vodiča pri jazde v pomaly sa pohybujúcich kolónach), ProActive Lane Keeping Assist (aktívny asistent jazdy v pruhu) a Crosswind Assist (stabilizovanie vozidla pri bočnom nárazovom vetre).

Ďalšie vylepšenia zahŕňajú napríklad nové LED svetlá a systém Hill Descent Control aj Traction Plus. Daily je prvým vozidlom vo svojej triede, ktoré ponúka tieto dve funkcie na modeloch s pohonom zadných kolies. Režim City zasa znižuje až o 70 % úsilie, ktoré vodič musí vynaložiť na otáčanie volantom pri manévrovaní v uliciach miest.

Viac si o novinke prečítajte v aprílovom vydaní Autožurnálu.