Continental 09 2020 1140x190

VW predlží odstávku slovenských závodov, KIA začne vyrábať

Volkswagen v nadväznosti na krízovú situáciu, spôsobenú koronavírusom oznámil, že predĺži odstávku vo všetkých troch slovenských závodoch minimálne do 19. apríla 2020. Presný termín upresnia.

Linky v Devínskej Novej Vsi, Stupave a Martine ostávajú zastavené minimálne do 19. apríla 2020. Informovala o tom hovorkyňa automobilky Lucia Makayová: "V nadväznosti na predĺženie prerušenia výroby v produkčnej sieti koncernu Volkswagenu bude pokračovať dočasné zastavenie výroby aj v 16. kalendárnom týždni, teda do 19. apríla 2020 a to vo všetkých troch závodoch Volkswagen Slovakia."

Odporúčame:

Nemecký autopriemysel: 100 tisíc pracovných miest je v ohrození

Značka VW týmto krokom reaguje na pandémiu koronavírusu, ktorá spôsobila okrem iného nízky dopyt po nových vozidlách a problémy v dodávateľských reťazcoch. Hovorkyňa zároveň dodáva, že presný termín opätovného spustenia liniek po 19. apríli zverejnia neskôr, podľa vývoja situácie. Volkswagen Slovakia pracuje na opätovnom nábehu produkcie s rozsiahlym balíkom opatrení na ochranu zdravia zamestnancov. Firma je jedným z pilierov slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov s približne 11 000 zamestnancami a tiež najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov.

Odporúčame:

VW hrozí prepúšťaním, týždenne ho koronavírus stojí 2 mld. eur!

KIA obnoví výrobu

Ďalší slovenský gigant, KIA Motors Slovakia o pár dní obnoví výrobu. Firma na oficiálnej facebookovej stránke informovala, že jej zamestnanci do práce nastúpia už 6. apríla 2020. Zároveň KIA uvádza, že opätovné spustenie výroby budú sprevádzať prísne preventívne hygienické opatrenia podľa odporúčaní Krízového štábu SR a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

 "Od pondelka 6. apríla do štvrtka 9. apríla budeme vyrábať v štandardnom trojzmennom režime. Po Veľkej noci prejdeme na dvojzmennú prevádzku (ranná a popoludňajšia), ktorá bude trvať do konca apríla" píše sa v oficiálnom stanovisku. "Situácia na svetových trhoch sa každým dňom mení a Kia Motors Slovakia pozorne sleduje situáciu. Ak príde k obmedzeniam či už z pohľadu dopytu alebo dodávok materiálu alebo iných nepredvídateľných situácií, sme pripravení na to reagovať. Ďakujeme vám za dôveru a spoluprácu," dodáva Kia Motors Slovakia.