Peugeot 09 2020 1140x190
Thumb volkswagen nivus 2020 teaser Thumb vw nivus 2020  2 Thumb vw nivus 2020  3 Thumb vw nivus 2020  1 Thumb vw nivus 2020  4 Thumb vw nivus 2020

VW Nivus ukázali na prvých záberoch

Volkswagen využíva predajný potenciál crossoverov a prichádza s úplne novým menom. VW Nivus sa zaradí po bok ostatných crossoverov a SUV značky. S oneskorením by mal prísť aj do Európy.

Prečítajte si tiež: Volkswagen T-Cross: Malý a pôsobivý

VW Nivus

Najnovší prírastok do rodiny crossoverov/SUV značky Volkswagen je potvrdený. Volá sa Nivus, primárne je určený pre indický a brazílsky trh, a tiež pre ďalšie trhy Južnej Ameriky. Neskôr dorazí aj k nám do Európy. Výroba sa rozbehne budúci rok v Brazílii, v roku 2021 by mal Nivus doraziť na starý kontinent. Európsku verziu bude Volkswagen vyrábať pravdepodobne v španielskej Navarre, kde vyrábajú technicky spriaznené typy T-Cross a Polo.

VW Nivus ako štýlovejší T-Cross

Hierarchicky bude Nivus emotívnejšou a štýlovejšou verziou malého mestského T-Crossu. Nivus postavia na platforme MQB A0, na ktorej stojí napríklad aj VW Polo. Oproti nemu by mal pridať na robustnosti, aj keď rázvor osí kolies ostane pravdepodobne totožný. Väčšiu ponuku priestoru pre pasažierov a pre batožinu zabezpečí vyššia stavba karosérie a dlhší zadný previs. Nový crossover-kupé podľa najnovších záberov prevezme dizajnové prvky T-Crossu, pridá však módnu plynule klesajúcu líniu strechy.

VW Nivus

Pod kapotou budú primárne známe pohonné jednotky TSI. Najrozšírenejšími by mali byť práve litrové benzínové trojvalce 1,0 TSI, okrem nich Nivus môže v Európe ponúknuť aj turbobenzínový štvorvalec 1,5 TSI a turbodiesel 1,6 TDI s rovnakým počtom valcov. Na pohon 4x4 zabudnite, Nivus bude rýdza predokolka.

Pri uvedení na trh by mal podľa portálu Motor1.com Nivus ponúknuť výlučne motor 1,0 TSI, a to v dvoch výkonových verziách 85 kW (115 k) a 94 kW (128 k). Oficiálne VW Nivus predstavia začiatkom roka 2020.