Thumb 31w Thumb 32w Thumb 33w Thumb 34w Thumb 35w Thumb 36w Continental 05 2020 1024x597 Thumb 37w

Volkswagen ukázal celkom nový Amarok na prvom oficiálnom obrázku

Druhá generácia vzniká v spolupráci s automobilkou Ford.

Volkswagen začiatkom tohto roka potichu ukončil výrobu modelu Amarok. Kto zatúži po pick-upe s naftovým šesťvalcom, vyberať si môže už iba zo skladových zásob.

Príbeh Amaroka, ktorý pred desiatimi rokmi debutoval v Južnej Amerike, zúčastnil sa slávnej Rely Dakar a napokon zožal veľký úspech aj na starom kontinente, pokračuje. Šéf Volkswagenu Herbert Diess počas výročnej tlačovej konferencie potvrdil vývoj novej generácie. Aby toho nebolo málo, pripojil aj prvú počítačovú skicu.

Vidíme na nej predné svetlomety opticky prepojené s maskou chladiča, čo je medzi Volkswagenmi aktuálne trend. Predné partie sú v porovnaní so súčasným Amarokom viac vyzdobené. Strieborný prvok v nárazníku nám trochu pripomína aktuálne Mitsubishi L200. Dizajnéri nezabudli žltou farbou zvýrazniť ťažné oká a vinuté pružiny prednej nápravy. Kolesá sú obrovské, ale to je kolorit väčšiny podobných skíc. Obrázok nám však umožňuje urobiť si aspoň základnú predstavu o vzhľade budúceho Amaroku.

Dôležitejšia ako dizajn, je technika. Terénny pick-up bude prvý automobil, ktorý vzíde zo spolupráce automobiliek Volkswagen a Ford. Konkrétne, nový Amarok využije technický základ Fordu Ranger a je pravdepodobné, že obe autá budú vyrábať v niektorom zo závodov modrého oválu.

Na naftový šesťvalec pôvodom od Audi tým pádom môžeme zabudnúť. Črtá sa skôr použitie dvomi turbami prepĺňaného štvorvalca Ford EcoBlue. Má objem dva litre a nedávno sa udomácnil pod kapotou Rangera. Napokon Amarok s podobným motorom kedysi začínal.

Presný termín premiéry zatiaľ nie je známy. Pôvodné informácie hovorili o začiatku roka 2022. Keďže Nemci zverejnili prvú upútavku už dnes, je možné, že Amarok s poradovým číslom dva spoznáme skôr.

Pre úplnosť ešte doplňme, že Volkswagen zo spolupráce s Fordom vyťaží aj techniku pre novú generáciu dodávky Crafter. Zdieľať ju bude s Transitom. Naopak Ford sa dostane k podvozkovej platforme MEB, určenej pre elektrické autá.