Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb vw id buzz autozurnal.com 1 Thumb volkswagen id buzz microbus production teaser ogi 1 Thumb volkswagen id buzz prototype 110 Thumb vw id buzz autozurnal.com 2 Thumb vw id buzz autozurnal.com 3 Thumb vw id buzz autozurnal.com 4 Thumb vw id buzz autozurnal.com 1 Thumb vw id buzz autozurnal.com 7 Thumb vw id buzz autozurnal.com 5

Volkswagen ID.Buzz odhalil kabínu v štýle rodiny ID

Interiér elektrického rodinného vanu rozhodne nemôžeme považovať za nudný. Zaujímavé farebné kombinácie dopĺňa pre elektrické autá ID typický, kompaktný digitálny prístrojový panel, ktorý dopĺňa centrálny displej infotainmentu s ovládaním majority základných funkcií auta.

Kabína ďalšej elektrickej novinky ID.Buzz sa nesie v známom štýle, ktorý po prvýkŕat priniesol Volkswagen ID.3 a neskôr ID.4 a ID.5. Tak, ako má byť ID.3 elektrickou alternatívou Golfu, je ID.Buzz alternatívou k Multivanu. Stojí však na čisto elektrickej platforme MEB (očakávaná kapacita batérie 111 kWh), na rozdiel od nového Mutlivanu, ktorý využíva platformu MQB. Na uniknutých záberoch vidíme svetlý a veselý interiér niektorej z úvodných verzií ID.Buzz, pravdepodobne ide o "uvítaciu" edíciu First Edition. Okrem základných tvarov palubnej dosky odhaľuje ID.Buzz aj veľký batožinový priestor a druhý rad sedadiel.

Podľa prvých informácií však ID.Buzz (v krátkej verzii) nemá praktické posuvné koľajničky, ktorými nás potešil koncept z roku 2017. Snáď budú aspoň za príplatok, resp. v predĺženej verzii (tá však bude pravdepodobne dostupná iba v USA). Okrem dvoch dĺžok karosérie príde ID.Buzz aj v nákladnej verzii Cargo, ktorá odvezie 1 tonu. Chýbať nebude ani dobrodružná a cestovateľsky zameraná California. Oficiálna premiéra nového ID.Buzz prebehne 9. marca 2022.