Peugeot 11 2020 1140x190
Thumb 01 actros f a edition 2 vstupn Thumb 03 actros edition 2 Thumb 02 actros f Thumb 01 actros f a edition 2 vstupn Thumb 04 actros f Thumb 05 actros edition 2  edited 1 Continental 09 2020 1024x597 Thumb 06 actros f Thumb 07 actros edition 2 Thumb 08 actros f Thumb 09 actros edition 2 Thumb 10 actros edition 2 Thumb 11 actros edition 2 Continental 09 2020 1024x597 Thumb 12 actros edition 2 Thumb 13 actros edition 2 Thumb 14 actros edition 2 Thumb 15 actros edition 2 Thumb 16 actros edition 2 Thumb 17 actros edition 2

Trh truckov spestrí Actros F a Edition 2

S dvoma novinkami v modelovom rade Actros chce spoločnosť Mercedes-Benz Trucks ešte lepšie vyhovieť najrôznejším požiadavkám zákazníkov.

V ponuke truckov značky Mercedes-Benz mali koncom septembra premiéru dva nové modely, ktorými chce výrobca osloviť špecifické skupiny zákazníkov a získať tak ďalšie segmenty na trhu ťažkých nákladných vozidiel. Maximálnu funkčnosť, resp. efektívnosť v diaľkovej doprave stelesňuje Actros F a najnáročnejší klienti si môžu objednať luxusnú limitovanú sériu Actros Edition 2.

Nový model Actros F zameraný na maximálnu funkčnosť je vytvorený pre zákazníkov, ktorí preferujú nákladné vozidlo s DNA Mercedes-Benz Trucks s atraktívnym pomerom ceny a výkonu, resp. vyváženosť komfortu a úžitkovej hodnoty, ale nepotrebujú za každú cenu všetky inovácie tohto produktového radu. Na výber majú17 rôznych vyhotovení, ale výlučne s ľavostranným riadením. Konfigurácia výbavy sa hodí pre nasadenie v klasickej a regionálnej diaľkovej doprave, najmä však pre vozidlo s výmennou nadstavbou, hákový naťahovač kontajnerov alebo cisternu. Modifikovaná kabína vo veľkostiach Stream Space a Big Space je široká 2,5 m a pri výške tunela motora 120 mm ponúka v rámci svojej triedy mimoriadny vnútorný priestor. Od januára 2021 bude Actros F dostupný v 24 krajinách Európskej únie a na vybraných trhoch mimo EÚ.

Čo sa týka výbavy, Actros F má prístrojový panel Classic a klasické vonkajšie spätné zrkadlá. V kombinácii s navigačným systémom, automatickou klimatizáciou a niekoľkými ďalšími prvkami mimoriadnej výbavy ponúka užívateľsky jednoduchý multimediálny kokpit s multifunkčným volantom. Ďalším prvkom výbavy je nový prediktívny tempomat. Z bezpečnostných prvkov je k dispozícii napríklad aktívny asistent brzdenia piatej generácie (ABA 5) a asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, ktorý sa od januára 2020 do modelového radu Actros montuje sériovo. Na želanie môže byť Actros F vybavený aj asistentom odbočovania.

Model Actros Edition 2 sa bude dať objednať tiež od januára 2021 a má ambície osloviť celkom inú cieľovú skupinu: vodičov z povolania, ktorí majú radi inovácie a tiež samostatne jazdiacich dopravcov, pre ktorých je nákladné vozidlo druhým domovom a kladú veľký dôraz na individuálny štýl a vysokú mieru komfortu. Túto edíciu vyrobia v limitovanom počte iba 400 exemplárov.

Oproti predchádzajúcemu exkluzívnemu Actrosu Edition 1 pribudlo na jesennej novinke od Mercedes-Benz Trucks až 40 exkluzívnych prvkov. Luxus modelu Edition 2 je príznačný pre celý rad komponentov: prístrojová doska a madlá dverí z kože, rozličné časti interiéru vo vzhľade uhlíkových vlákien alebo strešné okno s náladovým osvetlením. Horné lôžko široké 900 mm sa dodáva spolu s posteľnou bielizňou, záves po celom obvode – zvnútra v mandľovej béžovej, zvonku čierny – vytvorí štýlový súkromný priestor.

Zvonka zdobia Actros Edition 2 originálne grafické prvky, efektné sú štyri LED prídavné reflektory v slnečnej clone aj tri LED pracovné svetlá za kabínou vodiča. Na bokoch vyniknú stúpadlá z ušľachtilej ocele a efektné pôsobia kryty nábojov zadných kolies. Model Edition 2 si možno objednať s kabínou GigaSpace a BigSpace sériová výbava obsahuje šesť balíkov: bezpečnostný s množstvom asistenčných systémov pre vodiča, balík komfortnej výbavy s náladovým LED osvetlením, chladničkou, atď., balík s koženým volantom, elektrickou slnečnou roletou a ďalšími prvkami pre komfortnú jazdu, balík osvetlenia s bixenónovými svetlometmi, dažďovým snímačom a zadnými svetlami s technológiou LED, multimediálny balík s ozvučovacím systémom, držiakom notebooku, prídavnou zásuvkou 12 V/15 a napokon zostavu Extra Line s LED obrysovými svetlami v ramenách MirrorCam, s LED smerovkami a privítacím svetlom.