Kia 1140x190 4
Thumb skoda octavia combi 4 4 11 Thumb najpredavanejsie jazdene auta 2022

TOP 10 najpredávanejších ojazdených áut r. 2022 a ich priemerné ceny

Najobľúbenejším jazdeným modelom stále ostáva Octavia Combi.

Trh s jazdenými automobilmi už dlhodobo ovplyvňuje pandémia koronavírusu, ku ktorému sa pridala aj vojna na Ukrajine. Dostupnosť nových, ako aj jazdených áut na Slovensku klesá, čo má za následok rast ich cien. Niektoré jazdené autá sú dokonca drahšie ako keby ich predávajúci predávali minulý rok. Z kompletných štatistíkza prvé tri mesiace vyplýva, že najžiadanejším jazdeným autom slovenského zákazníka v tomto období, bola Škoda Octavia Combi v priemernej cene 6 700 EUR.

Podľa štatistík portálu Autobazar.EU má Škoda Octavia Combi jasný náskok pred VW Passat Variant. „Ide o dlhodobo najobľúbenejší model medzi novými a tým pádom aj medzi jazdenými autami. Je praktický a má nízke servisné náklady,“ vysvetľuje Michal Bartovič z portálu Autobazar.EU. Priemerná cena jazdenej Octavie Combi sa pohybuje na úrovni približne 6 700 EUR.

Rebríček TOP 10 dopĺňajú ďaľšie vozidlá výrobcu z Mladej Boleslavi, ktoré sa miešajú s koncernovými modelmi Volkswagen. Na deviatu priečku sa prebojoval jediný zástupca prémiového segmentu Audi A4 Avant.