Honda 06 2020 1140x86 jazz
Thumb lexus gx overland concept 2 Thumb lexus gx overland concept 7 Thumb 2019 lexus gxor concept 2 Thumb lexus gx overland concept 14 Thumb lexus gx overland concept 15 Thumb lexus gx overland concept 16 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb lexus gx overland concept 23 Thumb lexus gx overland concept 21 Thumb lexus gx overland concept 22 Thumb lexus gx overland concept 24 Thumb lexus gx overland concept 25 Thumb lexus gx overland concept 27 Honda 06 2020 1024x597 jazzcrosstar Thumb lexus gx overland concept 36

Tento upravený Lexus GX nič neprekvapí

Môže byť luxusné SUV expedičným teréniakom? Modifikovaný model Lexus GX od kanadskej divízie automobilky potvrdzuje, že áno. GX Overland je pripravený zdolať aj najťažší terén a nocovanie v divočine.  V luxusnom interiéri s červenou kožou a multimediálnymi displejmi.

Prečítajte si tiež: 
Euroconsumers: Lexus je najspoľahlivejšou značkou v Európe

Výstavný Lexus GX Overland priam vyzýva vyraziť do náročného terénu. Pneumatiky s výrazným dezénom, odolné disky, zavesenie a odpruženie kolies s tlmičmi nárazov si majú poradiť s rôznymi prekážkami. Podvozok chránia dodatočné kryty a na bokoch vozidla sú umiestnené pancierové prahy čiernej farby. 

V prednej časti vozidla sa pod mohutnou maskou chladiča vyníma  rám s ukrytým navijakom.  Pre dlhé expedície mimo civilizácie je vozidlo vybavené ľahko rozložiteľným strešným stanom s posteľou a veľkou markízou. Súčasťou konceptu je aj modul so sprchou. Jedinečnosť vozidla zdôrazňujú nápisy Lexus GX Overland Concept a grafika pripomínajúca topografickú mapu na kapote a bokoch karosérie. 

Do terénu s bohatým vybavením

Základom pre Lexus GX Overland sa stal sériový model Lexus GX 460 po facelifte z roku 2019, vybavený dodatočným balíkom Executive Package. Terénne vozidlo poháňa atmosférický vznetový osemvalec s objemom 4,6 l s najvyšším výkonom 301 koní. Aj napriek terénnemu vzhľadu má modifikovaný Lexus luxusný interiér s chladiacim boxom v stredovej konzole. Nechýba ani výkonný multimediálny systém s obrazovkami pre cestujúcich a sedemnástimi  reproduktormi Mark & Levinson. Auto je tiež vybavené balíkom aktívnej bezpečnosti  Lexus Safety System+ a systémami  Crawl Control a Multi-Terrain Select, ktoré uľahčujú jazdu v teréne. 

Stvorený na modifikáciu

Unikátny GX Overland je ďalším exemplárom luxusného terénneho vozidla Lexus po značnej modifikácii. Už v roku 2019 vytvorila americká pobočka značky výstavný Lexus GXOR (GX Off-Road). Auto dostalo nielen modifikované hydraulické pruženie a terénne pneumatiky, ale aj vychytávky ako Safari Šnorchel, mohutnú LED lištu, strešný nosič a špeciálny terénny príves.