Continental 05 2020 1140x190
Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 5 Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 6 Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 4 Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 2 Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 1 Thumb najlacnejsia skoda octavia iv autozurnal 3

Takto vyzerá zatiaľ najlacnejšia Škoda Octavia IV liftback

Vrcholné, načančané verzie novej Octavie 4. generácie už videl kde kto, no mnohých zaujíma aj to, ako sú na tom modely z nižších cenových skupín. So základnými verziami sa automobilky celkovo na oficiálnych fotkách nechvália. Ako je na tom zatiaľ najlacnejšia Škoda Octavia IV?

najlacnejšia Škoda Octavia

České zastúpenie Škody spustilo oficiálny konfigurátor pre Škodu Octavia IV s karosériou liftback. Vybavené TOP verzie sme mohli vidieť na oficiálnych záberoch alebo na fotkách z premiéry mladoboleslavskej novinky. Dávnejšie sme vám priniesli zábery na "ľudovejšiu" verziu, teraz prichádza rad na zatiaľ absolútny základ v podobe najlacnejšej Škody Octavia IV liftback. To, čo vidíte na záberoch z oficiálneho konfigurátora, je Octavia vo výbave Ambition. Škoda si za ňu pýta min. 597 tisíc korún českých, čo je v prepočte cca 23 710 eur. Neskôr pribudne ešte lacnejší výbavový stupeň Active. Nad výbavou Ambition je stupeň Style.

Najlacnejšia Škoda Octavia IV s dvoma motormi

Novú Škodu Octavia IV liftback môžete mať na českom trhu vo výbave Ambition s motormi 1,5 TSI 110 kW (150 k) a 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo 2,0 TDI Evo 85 kW (115 k), taktiež so šesťstupňovým manuálom. Silnejšia verzia 2,0 TDI 110 kW (150 k) je k dispozícii len so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG. Cena za 1,5 TSI 110 kW aj 2,0 TDI 85 kW je rovnaká (od 597 tisíc czk), za 2,0 TDI 110 kW a 7DSG sa pripláca 95 tisíc korún českých (3772 eur). Oproti kombíku je liftback o 40 tisíc korún lacnejší (1590 eur).

Škoda Octavia IV

Prečítajte si tiež:

Nová Škoda Octavia RS a Scout na prvých obrázkoch

V základe ponúka stupeň Ambition napr. 16-palcové hliníkové disky kolies, 10-palcový digitálny prístrojový panel, 8,25-palcový dotykový stredový displej infotainmentu s rádiom Swing, multifunkčný kožený volant, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča, sedem airbagov, asistent udržiavania jazdného pruhu, tempomat s obmedzovačom rýchlosti, autonómne krízové brzdenie, asistent rozpoznania únavy vodiča, svetelný/dažďový senzor, LED svetlomety a zadné svetlá, elektrické ovládanie všetkých okien a vonkajších zrkadiel (vyhrievané), vyhrievané dýzy ostrekovača čelného skla a taktiež dvojzónová automatická klimatizácia. K dispozícii je tiež množstvo príplatkovej výbavy, či už samostatne alebo v paketoch. Český konfigurátor nájdete na tomto odkaze.

Vďaka českému konfigurátoru a cenám si môžeme spraviť prehľad o tom, čo a za koľko nová Octavia ponúkne aj na slovenskom trhu, keďže v mnohom by mala kopírovať ponuku v Česku. Oficiálne slovenské ceny a konfigurátor zatiaľ nepoznáme. 

Videoarchív: