Thumb 91s Thumb 92s Thumb 93s Thumb 94s

Suzuki víta jar krajším Swiftom

Limitovaná edícia kombinuje pekný vzhľad s bohatou výbavou. Za metalízu si treba priplatiť.

Suzuki našlo cestu, ako nechať vyniknúť dizajn Swiftu. Stačí len skombinovať žiarivý oranžový lak s čiernymi zliatinovými diskami kolies. Limitovaná "jarná" edícia pridáva k peknému vzhľadu zušľachtený interiér a bohatú štandardnú výbavu.

Výhradne päťdverový Swift Spring Edition prichádza na slovenský trh s cenou 9840 eur. Ak chcete mať auto ako na obrázkoch, prirátajte si príplatok 350 eur za spomínaný lak Horizon Orange. K dispozícii je ešte ďalších šesť odtieňov karosérie.

Vnútri nájdete multifunkčný volant zo Swiftu Sport. Kožený veniec, hlavica radiacej páky a látkové čalúnenie sedadiel sú prešité striebornou niťou. 

Disky majú priemer 16 palcov a sú obuté do pneumatík rozmeru 185/55. K výbave patria aj diódy pre denné svietenie, zadné parkovacie senzory, manuálna klimatizácia, rádio s CD/MP3 prehrávačom, USB port, tempomat, sedem airbagov, vyhrievané predné sedadlá alebo palubný počítač.

Na pohon slúži osvedčený atmosférický benzínový štvorvalec 1,2 VVT (69 kW/94 k), spriahnutý s päťstupňovou manuálnou prevodovkou.

Hoci Suzuki Swift čaká začiatkom budúceho roka generačná výmena, aktuálny model má stále čo ponúknuť. Interiér pôsobí kvalitne a "dospelo", jazdné vlastnosti sú aj vďaka nízkej hmotnosti auta výborné a malá jedna-dvojka má veľmi dobrú spotrebu. Slabou stránkou malého Suzuki je skromný batožinový priestor so základným objemom len 211 litrov.