Suv bonus all bannery 1140x190 02
Thumb suzuki vitara facelift 001 Thumb suzuki vitara facelift 004 Thumb suzuki vitara facelift 002 Thumb suzuki vitara facelift 003 Thumb suzuki vitara facelift 005 Thumb suzuki vitara facelift 006 Thumb suzuki vitara facelift 008 Thumb suzuki vitara facelift 007 Thumb suzuki vitara facelift 009

Suzuki testuje vylepšenú Vitaru

Hoci japonský crossover vyzerá stále mladistvo, čas plynie. Kamufláž naznačuje, že zmeny sa udejú najmä vpredu.

Keď na jeseň roku 2014 Suzuki odhalilo štvrtú generáciu Vitary, nie každému sa dramatické zmeny páčili. Auto čiastočne prišlo o svoj off-roadový charakter a stal sa z neho moderný crossover. Obrovský predajný úspech napokon dal Suzuki za pravdu. 

Iba na Slovensku sa vlani predalo 2737 kusov a Suzuki Vitara bola chvíľu dokonca najpredávanejším automobilom v krajine.

Špionážni fotografi aktuálne pristihli vo Švédsku prototyp modernizovanej Vitary. Skromná kamufláž naznačuje, že dizajnových úprav zrejme nebude veľa a sústredia sa na prednú časť.

Detailný pohľad na predné svetlomety neodhalil nič nové. Stretávacie svetlá sú diódové, diaľkové halogénové.

Podľa špiónov ešte môže byť všetko inak, pretože konkrétne tento prototyp je určený na skúšanie asistenčných systémov. Všimnite si radar dodatočne vsadený do predného nárazníka. Sériová Vitara ho má ako súčasť loga Suzuki na maske chladiča. Za čelným sklom sa nachádza ďalšie doplnené zariadenie, pravdepodobne kamera.

Dá sa preto očakávať, že modernizovaná verzia príde minimálne s vylepšenými asistenčnými systémami. Automatické núdzové brzdenie alebo adaptívny tempomat má už aktuálny model.

O zmenách v ponuke motorov zatiaľ nie sú žiadne správy. Vitara sa už dočkala prepĺňanej benzínovej jedna-štvorky BoosterJet (103 kW/140 k). Mnohým zákazníkom však imponuje skôr základný motor - klasická atmosférická jedna šestka (88 kW/120 k), dodávaná s pohonom predných i všetkých štyroch kolies. 

Pod kapotou väčšieho Suzuki SX4 S-Cross ju už Japonci stihli nahradiť prepĺňaným litrovým trojvalcom BoosterJet.

Ďalšie informácie k modernizácii Suzuki Vitara pripojíme, len čo ich získame.