Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 1 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 2 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 4 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 3 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 5 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 12 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 13 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 6 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 7 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 8 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 10 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 9 Thumb suzuki an autosalone v tokiu 2019 autozurnal.com 11

Suzuki na autosalóne Tokio 2019 predstaví zaujímavé koncepty

Suzuki budúci rok oslávi storočnicu. Pri tejto príležitosti na autosalóne v Tokiu prináša víziu na ďalších 100 rokov, a to na poli technológii a produktov.


Tohtoročný 46. Tokijský autosalón s dlhšou dobou konania a rozšírením výstavných priestorov, sprístupnia od dnes, 24. (pre verejnosť od 25.) októbra do 4. novembra na Tokio Big Sight v oblasti Odaiba. Tokijský autosalón sa koná každý druhý rok a organizuje ho Japonská asociácia výrobcov automobilov (JAMA). Keďže na autosalóne vo Frankfurte japonské značky okrem Hondy takmer kompletne chýbali, svoje novinky prezentujú práve na domácom tokijskom autosalóne. Pre Suzuki je domáci autosalón, rovnako ako aj pre ďalšie japonské značky, kľúčovým prezentačným podujatím.

Suzuki vo svojom stánku ukáže okrem tradičných kompaktných áut aj mini truck alebo autonómne jazdiace obytné vozidlá či vozidlá spôsobilé transformovať svoje tvary. Dopĺňajú ich koncepty mini úžitkových vozidiel, vyvinutých pre potreby matiek a detí. Zaujímavosťou pri takomto vozidle je vytvorený priestor v podobe baby roomu, ktorý umožňuje napr. pohodlné prebaľovanie či dojčenie počas vonkajších aktivít ale slúžiť môže aj ako úkryt pred nepriaznivým počasím či prírodnými katastrofami.


Koncepty budúcnosti zastúpi kompaktný športiak Waku Spo s retro prvkami a krabicoidný Hanare, ktorý ponúka na malom pôdoryse mimoriadny priestor a vie sa pohybovať autonómne. Waku Spo je predobrazom malého športového auta segmentu A, ktorý podľa značky prinesie zábavu a emócie, no zároveň každodenné použitie pre všetky generácie. Hanare je zasa mini byt na kolesách.


Medzi vystaveným nechýbajú najnovšie "klasické" modely, ako XBEE, Solio Bandit, Escudo (názov Vitary na niektorých trhoch mimo Japonska), Swift Sport, SX4 S-Coss, Jimny či Wagon R.

Pôsobenie Suzuki siaha aj mimo automobilový svet. Na autosalóne v Tokiu 2019 vystavia popri automobiloch aj motocykle (vrátane športového s novo vyvinutým olejom chladeným motorom), motorizované invalidné vozíky či lodné motory.