Cupra leon blizsie banner 970x250px 03
Thumb 1s Thumb 2s Thumb 3s Thumb 4s Thumb 6s Thumb 7s Thumb 21s Thumb 22s

Subaru avizuje úplne nový Outback

Populárne terénne kombi prichádza už v šiestej generácii.

Jednou z hviezd blížiaceho sa autosalónu v New Yorku (17. - 28. apríl) bude nové Subaru Outback. Japonci nedávno zverejnili prvú upútavku, na ktorej vidieť oplastovanie karosérie, pneumatiky s vysokým profilovým číslom alebo diódovú hmlovku. To je zatiaľ všetko, čo o novinke oficiálne vieme.

Dá sa očakávať, že Outback technikou i stvárnením interiéru nadviaže na nové Subaru Legacy, odhalené vo februári tohto roku. Sedan strednej triedy prekvapil najmä veľkým dotykovým displejom multimediálneho systému. Má uhlopriečku 11,6 palca a na stredovej konzole je orientovaný vertikálne. Systém Subaru Starlink využíva platformy Android Auto a Apple Car Play na zrkadlenie obsahu smartfónov, ponúka pripojenie na internet a obsahuje niekoľko aplikácií, sústredených do Starlink SmartDeviceLink. Hoci displej zaberá takmer celú stredovú konzolu, konštruktéri na nej našli priestor pre niekoľko tradičných ovládačov.

Konštrukčný základ a interiér si nový Outback už tradične požičia od Subaru Legacy.

Outback po vzore ostatných modelov Subaru dostane takzvanú globálnu podvozkovú platformu. Šetrí hmotnosť, je priestorovo úspornejšia a predovšetkým podstatne tuhšia, v niektorých častiach o neuveriteľných sto percent. Ak ide o motory, tak v Amerike budú pre Outback dostupné dva benzínové štvorvalce. 

Základ tvorí atmosférický motor s objemom 2,5 litra (136 kW/185 k), náročnejší zákazníci siahnu po prepĺňanej dva-štvorke (194 kW/263 k). Samozrejmosťou je pohon 4x4, založený na elektrohydraulicky ovládanej medzinápravovej spojke. 3,6-litrový šesťvalec skončil pre vysokú spotrebu a emisie. 

Otázka znie, kedy môžeme nové Subaru Outback očakávať v Európe. Na Forester sme čakali až rok. Snáď s Outbackom budú Japonci rýchlejší...

Päť generácií Subaru Outback