Kia 1140x190
Thumb 4s Thumb 2s Thumb 1s Thumb 3s Thumb 5s Thumb 6s Thumb 4s Thumb 7s Thumb 8s Thumb 9s Thumb 10s Thumb 11s Thumb 12s Thumb 13s

Subaru avizuje novú Imprezu a kompaktný crossover

Piata generácia Imprezy sa v sériovej podobe objaví na budúci rok. Budúcnosť konceptu Viziv Future zatiaľ nepoznáme.

Hoci brány autosalónu v Tokiu sa otvoria až počas posledných októbrových dní, niektoré značky odhaľujú svoje novinky už dnes.

Medzi nimi aj Subaru, ktoré na domácej pôde predvedie dve štúdie - predobraz novej Imprezy a kompaktný crossover Viziv Future.

Budúca päťdverová Impreza dostane výraznejšie tvary karosérie, kombinujúce oblé línie a hrany. Pridá k nim nové technológie, vrátane plne diódových svetlometov. Viac ale Japonci na teraz neprezradili. Sériový hatchback nižšej strednej triedy uvidíme na budúci rok.

O čosi viac podrobností vieme o koncepte Viziv Future. Prvýkrát sme auto s týmto menom videli už v roku 2013. Kedysi futuristická štúdia postupne dozrieva do podoby produkčného auta. Vznikne z neho nový Forester?

Kompaktný crossover nemá stredový B-stĺpik a bočné dvere sa otvárajú od seba. Palubná doska obsypaná displejmi je stále dosť futuristická. Každý člen štvorčlennej posádky má na palube modelu Viziv Future samostatné sedadlo.

Heslom štúdie je komfort a pokoj. Vozidlo disponuje automatickým parkovacím systémom a po diaľnici sa dokáže pohybovať celkom bez zásahu človeka. Funkciu, ktorá dokáže zabrániť nehode, Subaru bližšie nešpecifikovalo. Dá sa očakávať, že ide o nadstavbu systému EyeSight s dvomi kamerami za čelným sklom.

Ako každé správne Subaru, má aj Viziv Future pohon všetkých štyroch kolies. Avšak bez kardanového hriadeľa. Zatiaľ čo prepĺňaný zážihový boxer s objemom 1,6 litra roztáča predné kolesá, zadné má na starosti elektromotor.