Vw golf 03 2020 1140x190 variant
Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 6 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 7 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 1 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 2 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 3 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 4 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 5 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 6 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 9 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 8 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 10 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 11 Continental couple 05 2020 1024x597 Thumb stvorvalcova toyota supra autozurnal 12

Štvorvalcová Supra prichádza. Má jazdiť ešte lepšie ako šesťvalcová

Toyota predstavuje "základnú", štvorvalcovú GR Supru s 258 koňmi pod kapotou. Aj keď je slabšia ako "štandardná" 340 koňová Supra, zaujme na viacerých frontoch.

Prečítajte si tiež: 
Toyota GR Yaris oficiálne: benzínové turbo, manuál a štvorkolka!

Toyota Supra 4 valec
Už dlhšie sa šepká o príchode silnejšej Supry, ktorá v porovnaní so štandardným 340 koňovým modelom bude ešte výkonnejšia a rýchlejšia. Toyota sa však najprv zamerala na slabší model, no nemenej zaujímavý. Dokáže zaujať puristickejším zameraním a ešte lepším, ovládateľnejším a vyváženejším podvozkom. Štvorvalcová Supra je totiž ľahšia, vďaka menšej zástavbovej dĺžke pozdĺžne uloženého radového štvorvalca mohli motor posunúť viac dozadu smerom ku kabíne, čo znamená ešte lepšie rozloženie hmotnosti ako štandardná Supra s 3.0 litrovým radovým šesťvalcom pôvodom od BMW.

Odporúčame:

Toyota Supra 5x inak, stále výnimočne!

Štvorvalcová Supra podvozkovo ešte lepšia

Novinka pod kapotou, 2.0 litrový štvorvalcový benzínový turbomotor pochádza taktiež od BMW. Ponúka max. výkon 190 kW (258 k) pri 6500 ot./min. a krútiaci moment 400 Nm v rozsahu 1550 – 4400 ot./min. V spojení s 8-stupňovým automatom od ZF zrýchlenie z 0-100 km/h zvládne za 5,2 sekúnd (teda o 0,9 s pomalšie ako so šesťvalcom), maximálka je 250 km/h.  Vďaka menšiemu motoru je štvorvalcová Supra o 100 kg ľahšia ako štandardný šesťvalcový model a ponúkne optimálne rozloženie hmotnosti 50:50. V praxi to zmanená, že na športovú jazdu sa môže hodiť ešte viac ako objektívne skvelá Supra s trojlitrom, ktorú sme si v redakčnom teste vyskúšali a postavili ju  proti bračekovi BMW Z4 M40i. 

„Aby sme dosiahli obratné riadenie a stabilný prechod zákrutami, snažili sme sa znížiť hmotnosť vozidla, pričom našim cieľom bolo dosiahnuť vyvážené rozloženie hmotnosti v pomere 50:50,“ hovorí Tecuja Tada, hlavný konštruktér modelu GR Supra. „To nás postavilo pred veľké výzvy, ale nemali sme v úmysle zľaviť z našich cieľov.“ 


Výroba nového modelu GR Supra s 2,0-litrovým motorom sa začne už čoskoro. Celosvetový predaj sa začne v marci.

Limitovaná edícia Fuji Speedway

Pri uvedení na trh bude nový 2,0-litrový model v ponuke v exkluzívnej limitovanej edícii Fuji Speedway. Vyznačuje sa unikátnym lakovaním karosérie z bielej metalízy s kontrastnými 19-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin v matnej čiernej úprave a červenými krytmi vonkajších spätných zrkadiel. Kabína ponúka ozdobné vložky palubnej dosky z uhlíkových vlákien a výrazné červené a čierne čalúnenie materiálom Alcantara. Výber farieb evokuje oficiálne farby pretekárskeho tímu TOYOTA GAZOO Racing. Účelom edície Fuji Speedway je uviesť na trh dvojlitrový model, výroba "limitky" je v Európe prísne obmedzená na 200 kusov.