Vw suv bonus 04 2021 1140x190

Starý Golf 1.9 D 47 kW s nájazdom 1 100 000 km skúša maximálku na nemeckej diaľnici (VIDEO)

Staručký 26-ročný trojkový Golf s atmosférickým naftovým motorom 1.9 D a skromným výkonom 47 kW (64 k) nepatrí medzi "diaľničných letcov". Pozornosť si však získal šialeným nájazdom 1,1 mil. kilometrov. Pozrite sa, ako na nemeckej diaľnici "šprintuje" ku svojim maximám.

Volkswagen Golf III s motorom 1.9 D zrýchlil podľa technických údajov výrobcu z 0-100 km/h oficiálne za predlhých 17,6 sekúnd. Maximálna rýchlosť naftového starčeka je 156 km/h. Skromný výkon atmosférického agregátu takto motorizovaný Golf rozhodne nestaval do role diaľničného korábu. Dominoval však na poli spoľahlivosti, robustnosti a mechanickej odolnosti. Rustikálna jednoduchá technika sa v tomto prípade prejavila na rekordnom nájazde 1,1 milióna kilometrov. O tom môžu mnohé novodobé agregáty, dopované niekoľkými turbami už asi len snívať... Technický stav konkrétneho kúsku nepoznáme, no stále dokáže dosiahnuť to, čo sľubuje na papieri. Na videu sa ručička rýchlomera zastavila aj na hodnote 170 km/h...  Posúďte sami:


Video priniesol youtube kanál TopSpeedGermany, ktorý sa venuje práve skúškam maximálnej rýchlosti áut na úsekoch nemeckých diaľnic s neobmedzenou povolenou rýchlosťou.

Zdroj: TopSpeedGermany@youtube