Thumb 220816 skoda design vision 7s interior 1920x646 Thumb content 220715 skoda vision 7s interior sketch 1920x84 Thumb 220816 skoda design vision 7s interior 1920x646

Škoda Vision 7S ukázala architektúru palubnej dosky. Oficiálna premiéra prebehne 30. augusta

Štúdia Vision 7S je predobrazom veľkého 7-miestneho elektrického SUV. Ako prvé bude nositeľom nového dizajnového jazyka exteriéru a interiéru.

Už prvá skica interiéru štúdie Vision 7S naznačila minimalisticky ladený interiér a vďaka tretiemu radu sedadiel aj veľkorysý priestor až pre sedem osôb. Súčasťou vnútorného konceptu sú aj Simply Clever prvky. Nová skica ukazuje symetrický „obopínajúci“ dizajn.

Ak si odmyslíte volant a digitálny prístrojový panel, ľavá aj pravá strana palubnej dosky je rovnaká. Podľa Škody to cestujúcim dodáva pocit bezpečia. Široká palubná doska, ktorá zasahuje až k dverám, zároveň zdôrazňuje šírku interiéru. Uprostred palubnej dosky sa nachádza veľká voľne stojaca dotyková obrazovka, ktorá je v aute značky Škoda prvýkrát otočená vertikálne. Zdá sa, že vertikálne obrazovky v "Tesla štýle" sa stávajú novou módou. 

Škoda tvrdí, že nové poňatie interiéru ukazuje vyvážený pomer dotykových a digitálnych ovládacích prvkov v kombinácii s vylepšenou ergonómiou. Nový volant má inovatívny dizajn s vertikálnymi priečkami a sploštenou hornou a spodnou časťou. Pod centrálnou obrazovkou sa nachádza stredová konzola s tromi veľkými otočnými ovládačmi s haptickou odozvou. Tie spolu s dvomi veľkými tlačidlami umiestnenými pod nimi a rolovacím kolieskom tvoria dotykový ovládací panel. Pod týmto ovládacím panelom sa nachádzajú priehradky, kde si cestujúci môžu pripojiť svoje smartfóny.

Svetová premiéra štúdie Vision 7S sa uskutoční už onedlho, 30. augusta 2022. Ide o prvý model značky ŠKODA, ktorý je formovaný novým dizajnovým jazykom.

Priestranný interiér má dve rôzne konfigurácie, ktoré ponúkajú nový priestorový zážitok pre samotnú jazdu a odpočinok. V režime "Jazda" sú všetky ovládacie prvky v základnej polohe a centrálny dotykový displej je otočený vertikálne, aby počas jazdy optimálne zobrazoval dôležité informácie. Režim "Relax" možno aktivovať pri nabíjaní alebo pri zastávke na odpočinok. Volant a prístrojová doska sa posunú dopredu a sedadlá v prvom a druhom rade sa posunú dozadu, aby mohli cestujúci sedieť ešte pohodlnejšie. Tento variant ponúka cestujúcim maximálny priestor a komfort.

Advertisement