Ceed sw 09 2021 1140x190

Škoda Slavia: Nový sedan bude mať premiéru v zime 2021. Má to však háčik

Nová Škoda Slavia bude po nedávnej Škode Kushaq druhý sériový model, určený výlučne pre indický trh. Malý sedan s ikonickým názvom Slavia na európske trhy nedorazí. Premiéru bude mať už túto zimu.

Meno odkazuje na prvé bicykle, ktoré vyrábali zakladatelia spoločnosti Václav Laurin a Václav Klement. Zac Hollis, vedúci Škoda Auto India, hovorí: „Škoda má bohatý medzinárodný odkaz presahujúci 125 rokov. Názov Slavia reprezentuje počiatky úspešného príbehu, v ktorom sa Škoda stala jednou z najúspešnejších automobiliek. Tento tradičný názov tak opäť predstavuje začiatok novej éry značky Škoda, tentoraz na indickom trhu. Slavia bude stelesnením perfektnej kvality spracovania, spoľahlivosti a zážitku z jazdy. Na indickom trhu chceme výrazne rásť a Slavia zohrá v splnení tohto cieľa kľúčovú úlohu."

Video:


V rámci projektu INDIA 2.0 zodpovedá česká značka za všetky aktivity koncernu Volkswagen na indickom trhu. Tento projekt zahŕňa modelovú ofenzívu celkom štyroch nových kompaktných vozidiel. Vozidlá Kushaq, Slavia a dva modely značky Volkswagen sú postavené na platforme MQB-A0-IN, ktorú Škoda špeciálne upravila pre potreby indického trhu. Samotná výroba bude až na 95 % lokalizovaná.

V roku 1895 začínali zakladatelia spoločnosti, Václav Laurin a Václav Klement, v Mladej Boleslavi najprv s opravami bicyklov. Čoskoro potom navrhli vlastné bicykle a od roku 1896 ich úspešne predávali pod značkou Slavia. Meno nového sedanu určeného pre indický trh je poctou počiatkom spoločnosti Škoda. Kým názov Kushaq vychádza z indických tradícií, Slavia symbolizuje úzke prepojenie indoeurópskej tradície a českej a indickej kultúry.

Rok 2021 je pre Škodu v Indii rokom expanzie. V rámci projektu INDIA 2.0 investoval koncern Volkswagen jednu miliardu eur do vývoja štyroch nových modelov (2 modely Škoda a 2 modely Volkswagen). Napriek pandémii Covid-19 má nový Kushaq za sebou úspešný štart. Od uvedenia na trh v júli 2021 registruje automobilka už viac ako 10 000 objednávok. Vďaka Slavii značka v Indii očakáva výrazný nárast predaja. Indický trh zohráva v rastovej stratégii Škody významnú úlohu.