Škoda obnovuje výrobu Enyaqu iV

Spočiatku bude z liniek schádzať približne 1 000 vozidiel za týždeň, kapacita sa však bude postupne navyšovať. Dôvodom pre prerušenie výroby boli obmedzené dodávky káblových zväzkov od dodávateľov z Ukrajiny.

Dodávky potrebných súčiastok sú opäť zabezpečené a výrobu možno obnoviť. Dlhodobým cieľom Škody je zachovanie plnej výrobnej kapacity. To však závisí od dostupnosti súčiastok, pričom ďalší vývoj v tejto chvíli nie je možné predpovedať. Po obnovení výroby sa počíta s týždňovou kapacitou 1 000 vozidiel Enyaq iV a táto úroveň sa bude počas nasledujúcich dvoch mesiacov postupne zvyšovať. V dlhodobom horizonte sa v závode v Mladej Boleslavi denne vyrobí až 370 automobilov Enyaq iV a Enyaq Coupé iV.

Enyaq iV vychádza z modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vozidlo vzniká v hlavnom výrobnom závode v Mladej Boleslavi a je tak jediným modelom na báze MEB v Európe, ktorý sa vyrába mimo územia Nemecka. Automobilka kvôli modelu Enyaq iV prebudovala doterajšiu linku a upravila ju aj pre potreby vozidiel kategórie MEB. Vďaka tomu tu – ako v jedinom európskom závode koncernu Volkswagen – prebieha súčasne výroba automobilov so spaľovacími motormi (na modulárnej platforme MQB) a elektromotormi (na platforme MEB). Z rovnakej linky tak okrem plne elektrického SUV schádza aj Octavia