Continental 05 2020 1140x190
Thumb skoda novinky 2020 Thumb skoda novinky 2020 1

Škoda novinky 2021: Infotainment, volant, motory a Fabia s DSG

Škoda plánuje pre modelový rok 2021 množstvo technických noviniek, ktoré sa dotknú takmer celého modelového portfólia. S príchodom technologicky vyspelej Octavie prichádza napr. nový infotainment, ktorý dostanú niektoré "staršie" modely značky. Nebude chýbať ani dvojramenný volant a do ponuky sa vráti Fabia s automatickou prevodovkou DSG.

Škoda zatraktívni ponuku súčasných modelov a prináša množstvo vylepšení na poli techniky, technológii a pohonných reťazcov. Všetky uvedené zmeny sa týkajú áut modelového roku 2021, ktoré už mieria do produkcie.

Fabia opäť s DSG

Škoda Fabia bola v minulosti v ponuke aj s automatickou DSG prevodovkou. Neskôr z ponuky automat vypadol, momentálne v konfigurátore nefiguruje. No to sa zmení, Fabia dostane 7-stupňovú DSG prevodovku v spolupráci s motorom 1.0 TSI 70 kW (95 k). Doteraz ste ho kúpili len s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Fabia tak bude opäť o niečo atraktívnejšia pre tých, ktorí nechcú radiť ručne. 

Volant

Fabia, Kamiq, Scala, Karoq, Kodiaq a Superb dostanú nový, dvojramenný volant s chrómovou ozdobnou lištou z Octavie 4. generácie (ilustračná foto článku). Ak by sa vám za klasickým trojramenným cnelo, k dispozícii bude v opcii, štandardne ho dostanú verzie RS, Monte Carlo a Sportline (podľa modelu).

Okrem dvojramenného volantu bude k dispozícii aj športový trojramenný, "prikorenené" verzie RS, Sportline a Monte Carlo ho majú mať v štandarde.

Infotainment

Karoq, Kodiaq a Superb dostanú najnovšiu generáciu infotainmentu MIB3, ktorý mal premiéru v novej Octavii. Ponúka špičkovú konektivitu, prepojenie SmartLink, digitálnu asistentku Laura a online pripojenie s eSIM. Spomenuté modely zároveň dostávajú porty USB-C a podobne ako v Octavii, jeden môže byť umiestnený aj vo vnútornom spätnom zrkadle, pre pripojenie kamery. 

Zároveň majú všetky infotainmenty podporu digitálneho príjmu rádia DAB+. Superb a Karoq tiež dostanú panoramatický kamerový systém a asistent pre manévrovanie s prívesom.

Infotainment MIB3 dostane Karoq, Kodiaq a Superb.

Motory

Kamiq, Scala, Karoq, Kodiaq a Superb dostanú najnovšie generácie motorov TDI a TSI "Evo" (podľa modelu), ktoré mali premiéru v Octavii.

Videoarchív: