Peugeot 09 2020 1140x190
Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 2 Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 3 Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 5 Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 1 Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 5 Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 4 Hyundai 08 2020 i30 online 1024x597px Thumb koda kamiq gt autozurnal.com 6 Thumb skoda kamiq cina autozurnal.com 2 Thumb skoda kamiq cina autozurnal.com 1

Škoda Kamiq GT príde už onedlho. U nás ju nekúpite

Dnešná doba crossoverom a SUV modelom (zatiaľ) praje. Zákazníci ich chcú a za zvýšené auto si dokážu priplatiť, aj keď niektoré modely neponúkajú ani pohon 4x4. Vyššia svetlá výška, posed za volantom a väčšia dávka štýlu stačí na to, aby zákazníci dali prednosť crossoveru namiesto hatchbacku, z ktorého vychádza. Moderné sú aj rôzne variácie, ako napr. SUV-kupé. Do rodiny takýchto hybridov sa zaradí nová Škoda Kamiq GT, ktorú však u nás (zatiaľ) nekúpime.

Prečítajte si tiež: 
Toto má byť nová Škoda Octavia 4. generácie! 

Módnu vlnu vyšších áut sa automobilky snažia využiť čo najlepšie a najefektívnejšie. Vznikajú preto rôzne "hybridné" verzie karosérii. Prvým SUV-kupé, ktoré sa zaslúžilo o masový úspech, bolo BMW X6 1. generácie. Odvtedy sa takýto typ karosérie rozšíril najprv v prémiovej triede, neskôr so svojimi modelmi prišli aj mainstreamové značky.

Škoda kamiq GT

Nový Kamiq GT bude jednoznačne vychádzať zo štúdie Vision GT.

A prichádzajú s nimi dodnes. Škoda v Európe zatiaľ svojho zvýšeného zástupcu so splývajúcou strechou nemá, v Číne sa však činí. Po vskutku vydarenom Kodiaqu GT prichádza aj nová Škoda Kamiq GT. Zatiaľ len na oficiálnych ilustráciách, no tie sa nápadne podobajú na predstavený koncept Vision GT. Kamiq GT bude vychádzať z neho a sériová podoba sa nebude od Vision GT výrazne líšiť.

Škoda Vision GT

Škoda Vision GT

Kamiq GT so "starou známou" platformou.

Športovejšie ladený Kamiq GT sa v Číne predstaví 4. novembra 2019. Zaujímavosťou je, že vychádza z tamojšieho Kamiqu, ktorý sa však od toho nášho, európskeho, výrazne líši. Postavili ho totiž na staršej koncernovej podvozkovej platforme PQ34, ktorá pamätá ešte VW Golf IV alebo prvú novodobú Škodu Octavia. Z tejto platformy vychádzal aj Rapid. Jeho nástupca, Škoda Scala, už dostala modulárnu platformu MQB-A0, ktorú zdieľa aj náš európsky Kamiq. 

Prečítajte si tiež: 
Test Škoda Scala 1,0 TSI Style: Český Golf boduje

"Čínska" Škoda Kamiq

Pod prednou kapotou Kamiqu GT podľa dostupných informácií budú pracovať turbobenzínové motory s objemom 1,2 a 1,5 l.  Prvý menovaný má ponúknuť výkon 85 kW (116 k) a krútiaci moment 175 Nm.

Škoda Kamiq GT k nám nepríde, no nie je vylúčené, že Škoda v blízkej budúcnosti predstaví svoje prvé SUV-kupé aj v Európe, postavené na moderných základoch a zapadajúce do terajšej modelovej ponuky.