Suv bonus electric bannery 1140x190 02
Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 1 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 2 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 3 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 4 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 5 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 7 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 6 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 9 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 8 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 10 Thumb skoda felicia fun autozurnal.com 11

Škoda Felicia Fun: Najzaujímavejšia Felicia je zberateľským kúskom

Škoda Felicia Fun bola v našich končinách zjavom 90. rokov. Na pomery konzervatívnej Felicie išlo o extrovertne pojatý model, ktorý svoju výnimočnosť dával okato najavo kanárikovo žltým lakom. Odvodili ho z pracovnej verzie Felicia Pick-up, aj napriek tomu sa stáva zberateľským kúskom. Vyrobili totiž len 4016 kusov!

Prečítajte si tiež: 
Poznáte Škoda Sagitta? Malo ísť o dostupnejší Popular

Takmer desatinu z 1,4 milióna vyrobených vozidiel Škoda Felicia tvoril rýdzo pracovný Pick-up, zato z neho odvodená Škoda Felicia Fun nabádala k zábave a aktívnemu odpočinku. Vozidlo pre voľný čas s „prázdninovým" žltým odtieňom karosérie budilo pozornosť aj „párty trikom", zvyšujúcim počet sedadiel z dvoch na štyri, pri zachovaní priestoru pre športové vybavenie. Od októbra 1995 do augusta 2000 vyšlo z Vrchlabí 4016 kusov, ktoré dnes patria k vyhľadávaným youngtimerom.

Odporúčame:

Ojazdená Fabia 1. generácie za 30 000 eur?! Toto je však unikát

Popri účelových vozidlách pre rodinu i pre podnikanie preto v pestrej ponuke a 125-ročnej tradícii mladoboleslavskej značky nechýbali ani športové modely a autá pre voľný čas. Symbolom športového automobilu snov lákajúceho na trávenie voľného času v prírode bol legendárny roadster Škoda Felicia, ktorý v rokoch 1959-1964 potešil takmer 15 tisíc vodičiek a vodičov aj ich spolucestujúcich. Dopyt pritom výrazne prevyšoval ponuku, väčšina nadčasovo elegantných otvorených vozidiel zamierila do zahraničia. Éra automobilov Škoda s motorom vzadu znamenala výrazné obmedzenie spektra prevedení karosérie v podstate na sedany a malosériové kupé. Vzniklo iba niekoľko prototypov kabrioletov a individuálnych prestavieb vozidiel tejto koncepcie pohonu. Pokračujte na ďalšej stránke článku.