Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb seat ibiza a arona facelift 2021 Thumb seat ibiza facelift 2021 Thumb seat ibiza a arona facelift 2021 Thumb seat arona facelift

SEAT ukáže modernizovanú Ibizu aj Aronu. Vnútri má ísť o revolúciu

SEAT Ibiza a technicky spriaznená Arona prejdú faceliftom. Vonkajší dizajn má byť evolúciou, no vnútri má prebehnúť revolúcia. Pravdepodobne sa nebude týkať základných tvarov, prípadne kompletne novej palubnej dosky, no výrazne si polepší infotainment a konektivita. 

SEAT Ibiza je jedným zo základných pilierov značky už od roku 1984. Súčasná piata generácia je tu s nami od roku 2017 a po štyroch rokoch je čas na medzigeneračnú modernizáciu. Od uvedenia prvej generácie v roku 1984 sa malý hatchback etabloval ako najúspešnejší model, aký kedy zišiel z výrobnej linky SEAT. A osviežená verzia má ambíciu zachovať si túto víťaznú vlnu. Ibiza stojí na koncernovej platforme MQB A0, ktorú zdieľa s VW Polo a na ktorej bude stáť aj nová Fabia.

Prečítajte si tiež:

TEST SEAT Ibiza 1.0 TSI Black Limited: Stálica v atraktívnom šate

Arona pribudla do modelového programu španielskej značky pred necelými štyrmi rokmi ako sesterský model na rovnakých základoch. Toto mestské SUV má robustnejší vonkajší dizajn a čiastočnú spôsobilosť pre jazdu mimo spevnených ciest, no hodí sa najmä do mesta a okolia. Ide o zástupcu triedy B-SUV.

SEAT zatiaľ zverejnil iba jeden záber faceliftovaných modelov. Vidieť na ňom prednú časť Arony s modifikovanými hmlovými svetlami, umiestnenými netradične vysoko, odlišným nárazníkom a tiež zadok faceliftovanej Ibizy. Všimnúť si môžete odlišný font písma názvu modelu a nové logo verzie FR.

SEAT Ibiza položil základný kameň pre úspech značky s takmer 6 miliónmi predaných vozidiel počas piatich generácií a SEAT Arona je jasným pilierom modelového programu. V roku 2020 bol, druhým najpredávanejším modelom značky,“ povedal Wayne Griffiths, predseda predstavenstva SEAT a CUPRA. „Facelift a technická aktualizácia obidvom modelom dodali nové tribúty, ktoré spolu s osvieženým dizajnom rozširujú bohatú ponuku.“  

Ako sa svet stáva čoraz viac digitalizovaným, aj SEAT Ibiza a Arona sa tomuto trendu prispôsobili rozšírením digitálnej konektivity. Modernizovaná technológia umožňuje rozšírenú funkčnosť a intuitívnejšie ovládanie, pričom dizajnové modifikácie umocňujú mladistvého ducha malých modelov SEAT a zvyšujú celkovú úroveň kvality interiéru kabíny.

Premiéra modernizovanej Ibizy a Arony sa uskutoční 15. apríla 2021.

Advertisement