Bd zimni prezuti 1140x190 sk
Thumb 7 Thumb  mga4339 Thumb  mga4259 Thumb  mga4292 Thumb  mga4341 Thumb autobest leon Default Thumb autobest1 Thumb 1 Thumb 4 Thumb autobest21 Thumb autobest26 Thumb autobest20 Default Thumb mga 5265 Thumb autobest19

SEAT Leon laureátom AutoBest 2021 za najlepšiu kúpu roka

Porota AutoBest, zložená z renomovaných motoristických novinárov z 32 európskych štátov, ocenila nový SEAT Leon.

SEAT Leon získal cenu AutoBestu "Best Buy Car of Europe 2021". Španielska značka získala prestížne ocenenie najlepšej kúpy roka druhýkrát, v roku 2017 sa ním pýšil model Ateca. Už 20. ročník slávnostného odovzdávania cien sa uskutočnil v Barcelone. Zišlo sa na ňom vyše 150 hostí z 34 rozličných štátov.

Odborná porota AutoBestu je zložená z renomovaných motoristických novinárov z 32 európskych štátov, po jednom za každý štát. Svoje zastúpenie má aj Slovensko. Najdôležitejšími hodnotiacimi kritériami sú cena, spotreba paliva, komfort, servisná sieť, dostupnosť náhradných dielov a celková univerzálnosť. Cieľom je vybrať najvýhodnejšiu kúpu roka 2021 pre široké široké masy bežných motoristov.

SEAT Leon porota vybrala spomedzi siedmych finalistov. Do finále sa okrem Leonu dostali tieto autá:  Citroën C4, Dacia Sandero, Honda Jazz, Peugeot 2008, Škoda Octavia a Toyota Yaris. Išlo o rekordný počet finalistov, ktorý podľa predsedu AutoBestu Dana Vardia odzrkadľuje súčasný trh s množstvom skvelých a dostupných nových modelov áut.

Súčasný Leon nadväzuje na úspech svojich predchádzajúcich generácií, z ktorých sa spolu predalo vyše 2,3 milióna kusov. SEAT Leon je bestsellerom na domácom španielskom trhu od roku 2014 a uvedenie štvrtej generácie prinieslo na trh najmodernejší Leon v histórii. Široké portfólio pohonných jednotiek obsahuje benzínové motory (TSI), naftové motory (TDI), motor na stlačený zemný plyn (TGI), ako aj benzínové agregáty mild-hybrid (eTSI) a pohon plug-in hybrid na báze benzínového motora (e-HYBRID).

Cena AutoBest patrí k najprestížnejším v Európe a medzinárodná odborná porota ju udeľuje každoročne nepretržite od roku 2001.