Peugeot 1 04 2020 1140x190

Reštart fabrík IVECO v Taliansku a Španielsku

Spoločnosť IVECO oznámila, že obnovuje produkciu vo svojich závodoch v Taliansku a Španielsku, ktoré boli v marci dočasne uzavreté.

Fabrika v talianskom meste Suzzara (na snímke) reštartovala výrobu už 4. mája a závody v Brescii, resp. španielskom Madride a vo Valladolide, spúšťajú výrobné linky 11. mája. Manažment IVECO spolupracuje aj so svojimi dodávateľmi na zabezpečení potrebných komponentov, aby sa výroba mohla postupne zvyšovať. Pochopiteľne, zdravie a bezpečnosť zamestnancov sú hlavnými prioritami, preto vedenie spoločnosti prijalo rozsiahle preventívne hygienické opatrenia.

Thomas Hilse, prezident značky IVECO, v tejto súvislosti vyhlásil: „Spoločnosť IVECO je opäť pripravená ísť na to! Teraz obnovujeme výrobu vozidiel, ktoré naši zákazníci nutne potrebujú pre plnú prevádzkyschopnosť svojich vozidlových parkov, čo je nevyhnutným predpokladom, aby mohli plniť dôležité dopravné úlohy na zabezpečenie spádových ekonomík. Dobre vieme, že naši zákazníci pôsobia v priamo v ohnisku pandemickej krízy a svojou činnosťou udržujú dodávateľský reťazec v chode, najmä rozvozom základných komodít, ako sú zdravotnícke potreby, potraviny a palivá. Na svojich šoférov sme veľmi hrdí a právom si zaslúžia našu vďačnosť predovšetkým za to, že pracujú v neustálom nasadení, čo má pre fungovanie európskeho hospodárstva zásadný význam. Po celý čas odstávky sme boli s nimi a, samozrejme, zostávame aj naďalej. Takisto naši predajcovia a servisy sú im plne k dispozícii.“

V rámci obnovovania výrobnej činnosti sa rozbehne aj prerušená produkcia nového modelu IVECO S-WAY, čo umožní zrealizovať konkrétne dodávky mnohých čakajúcim zákazníkom.